Руслан Дяченко: «Незалежність — це особиста відповідальність перед тими, кого любимо»

Про співпрацю з громадами регіону в рамках реформи децентралізації, перебіг кампанії з вакцинації, розбудову інфраструктури Бориспільщини завдяки президентській програмі «Велике будівництво», а також про важливі законодавчі питання і щоденні турботи – в ексклюзивному інтерв’ю для «ТС» голови Бориспільської райдержадміністрації Руслана Дяченка Напередодні 30-ої річниці Незалежності України.

– Руслане Олексійовичу, укрупнення районів відбулося. До Бориспільського району ввійшли Переяславський та Яготинський. Наскільки це було доречним і як сьогодні працюється в такому великому районі голові РДА?

– Так, укрупнення відбулося, і я з радістю скажу, що тепер у нашому великому Бориспільському районі офіційно проживає 203 тисячі 653 жителі в 11 об’єднаних громадах. Щодо доречності такого об’єднання, можу висловити свою особисту думку, яка базується на збільшенні повноважень на місцях у громадах. Об’єднанням вдалося одночасно зменшити кількість державних посадовців та збільшити права громад. Звісно, тепер додалось роботи головам адміністрацій, адже території районів великі і, наприклад, у мене були будні, коли значну частину робочого дня доводилось проводити в дорозі з одного кінця району в інший.

– Як, на вашу думку, люди ставляться до ліквідації колишніх районів? Чи не додало це їм зайвих проблем?

– Я переконаний, що з часом населення оцінить децентралізацію однозначно позитивно. Вважаю, що люди не відчули на собі ліквідацію районів, адже жодна з послуг для них не стала менш доступною. Навпаки, тепер в об’єднаних громадах можна отримати й ті послуги, за якими раніше доводилося їздити до райцентрів.

– Дехто вважає, що райдержадміністрації після реформи децентралізації втратили свої функції і стали не потрібними. Що скажете з цього приводу? Які повноваження на сьогодні маєте і над якими важливими завданнями працюєте?

– Основними завданнями місцевих райдержадміністрацій є забезпечення законності і правопорядку, додержання прав і свобод громадян. Голови районних державних адміністрацій на сьогодні є не фактичними односторонніми керівниками району, а представниками центральної влади з наглядовими функціями. У нас, як і до цього, частково залишились повноваження у сфері підтримки освіти, охорони здоров’я, питання землеустрою, містобудування та архітектури, спорт, культура, мистецтво. Адміністрації діють виключно в межах, визначених Конституцією і законами України, на благо населення.

– Нині в Бориспільському районі налічується 11 громад. Які кроки в напрямку їх об’єднання вже зроблено і що плануєте у подальшому, аби співпраця між громадою та РДА була якомога ефективнішою?

– Із усіма 11 громадами Бориспільського району адміністрація тісно співпрацює. Я майже щодня буваю у тій чи іншій громаді з повсякденними питаннями. Для того, щоб бути в курсі подій на місцях, систематично проводимо зустрічі з головами ОТГ, обговорюємо їх потреби та шукаємо шляхи розв’язання проблем. Не можу не похвалитись й тим, що голови громад тісно взаємодіють між собою, обмінюються досвідом та діляться планами на майбутнє.

– Усі ми сьогодні багато чуємо про ініційовану президентом державну програму «Велике будівництво», спрямовану на масштабну розбудову якісної інфраструктури в Україні. Назвіть об’єкти, будівництво яких заплановано в рамках цієї програми на території Бориспільського району. Що вже будується чи, можливо, побудовано?

– Наразі в рамках програми президента Володимира Зеленського тривають капітальні ремонти у навчальних закладах району. Так, у Студениківській громаді завершується капітальний ремонт закладу дошкільної освіти «Малятко», який побудовано в 1980 році. Триває  капітальний ремонт задля поліпшення енергоефективності будівлі Яготинського НВК. У селі Проців Вороньківської громади з нового 2022 року за всіма нормами інклюзії запрацює нова простора школа, яка буде вже школою І-ІІІ ступенів, а не лише початковою, як зараз. У Горі також триває будівництво загальноосвітньої школи. Минулого тижня в селі Жоравка, що належить до Яготинської громади, завершились роботи з термомодернізації будівлі опорного навчального закладу, на базі якого діє загальноосвітня школа та дитячий садок.

До речі, ремонт вулиці Київський Шлях у Борисполі також здійснюється завдяки програмі президента «Велике будівництво».

Вважаю, що розбудова інфраструктури на території Бориспільського району на досить високому рівні.

– Ще декілька днів – і розпочнеться новий навчальний рік. Як вважаєте, освітні заклади району готові до сучасних викликів освіти, до запровадження нових тенденцій у навчальному процесі, як того вимагає реформування цієї галузі?

– На жаль, новий навчальний рік розпочинається з черговим погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні. Але всі навчальні заклади району готові до навчального процесу в умовах можливого карантину. Так, цього року у закладах проводиться робота з питань реформування шкільного харчування, завершуються ремонтні роботи на харчоблоках, оновлюється технологічне обладнання та посуд. Нині проводиться роз’яснювальна робота з директорами навчальних закладів щодо змін в організації харчування, розроблення нових меню, упровадження системи безпеки та якості харчових продуктів і процесів виробництва.

– Яка ситуація на сьогодні щодо кампанії з вакцинації від COVID19?

– На сьогодні Бориспільський район посідає друге місце серед районів Київщини щодо кількості вакцинованого населення. На території району щоденно працює 22 пункти вакцинації, три Центри масової вакцинації та мобільні виїзні бригади. Хоча застереження епідеміологів щодо нової хвилі пандемії вже справджуються, переконаний, що цього разу як для людей, так і для медичних закладів це буде менш критично, адже більшість людей усвідомлюють важливість вакцинації.

Користуючись нагодою, хочу вчергове закликати кожного жителя району свідомо зробити щеплення! Це єдиний ефективний засіб убезпечити себе від тяжких ускладнень під час хвороби. Люди мають розуміти, що міфи про вакцини не врятують від хвороби. Пандемії в історії людства завершувались лише при напрацьованому колективному імунітеті. У сучасному світі маємо всі шанси отримати сильний імунітет завдяки вакцинам, що розроблялися досвідченими фахівцями. Особисто я вакцинувався, мої рідні також отримали щеплення. Раджу кожному поставитись до цього питання відповідально.

– Про розвиток туризму на Бориспільщині не чув хіба що той, хто взагалі не цікавиться життям нашої громади. Які кроки вже зроблено в цьому напрямку?

– Бориспільщина – чудове місце для туризму! В цьому я переконався особисто, відвідавши Переяславську громаду та проїхавши вздовж всього узбережжя Дніпра, що в нашому районі. У кожній громаді є на що подивитись і чим похвалитися.

Так, минулого місяця в приміщенні адміністрації за ініціативою управління туризму Київської ОДА відбувся туристичний тренінг, на який було запрошено представників усіх об’єднаних громад Бориспільського району. Ми обговорили можливості громад, аби бути не лише відомими, а й отримувати фінансові надходження завдяки розвитку туризму на місцях. Головне бажання, далі – все в руках громад, яким навіть надано право вводити посаду туристичних фахівців. Наразі черговими завданнями перед громадами району є розроблення одноденних туристичних маршрутів для іноземців з можливим дотриманням харчових стандартів халялу. Важливе місце посідає й створення «Атласу смаків Бориспільщини» — це маршрут споживання незвичайних або «забутих» страв. Як приклад можу навести любарецькі вареники з пшоняною кашею та маком чи жереб’ятинський борщ зі смаженими линами. Смакота!

– Культура та спорт – теж у пріоритеті державної політики. А чи є вони пріоритетними для райдержадміністрації?

– Звісно, культура і спорт є важливими складовими життя людей. В адміністрації є окремий відділ, що займається цими питаннями. Наразі завдяки проєкту президента України «Активні парки — локації здорової України» в кожній громаді району триває облаштування спортивних майданчиків. Цей проєкт передбачає залучення фахівців фізичної культури та спорту і спортсменів для організації рухової активності серед населення. Бориспільщина має багато талантів, гадаю, вони ще прославлять наш край!

– І наостанок. Що ви особисто вкладаєте в поняття «Незалежна Україна»?

– Незалежність для мене – це свобода. Свобода бути тим, ким ми є, говорити те, що думаємо, і захищати ідеали, в які віримо. Незалежність – це гордість за можливість будувати державу з чіткими правами та обов’язками, які діють. Незалежність — це особиста відповідальність кожного за сьогодення і за майбутнє країни перед тими, кого любимо. І нарешті, незалежність – це боротьба. Це зусилля, яких ми докладаємо щодня, зберігаючи те, що для нас цінне. Я щиро вірю, що наші щоденні зусилля увінчаються успіхом.

Шановні жителі Бориспільської громади!

Нашій незалежній Україні 30 років! Ще у 1991-му український народ зробив перший крок до вільної та самостійної держави. А сьогодні, разом з відчуттям гордості за свою Батьківщину, у нас є ще й розуміння ціни нашої свободи, адже ми вміємо захищати мирне небо над своєю країною!

30 років – не мало і не багато, але вже достатньо для того, щоб упевнено йти по життю і триматись обраного курсу на стабільність та примноження здобутого за попередні роки.

Нехай сьогоднішнє свято додасть кожному з нас наснаги на шляху до нових перемог в ім’я процвітання нашої України.

Зичу кожному з вас міцного здоров’я, оптимізму, непохитної віри у щасливу і заможну, вільну і незалежну Україну. Це буде результат спільної невтомної праці задля майбутнього наших дітей у нашій країні. Зі святом!

Тетяна ХОДЧЕНКО

Share Button