Вартість проїзду у міських маршрутках таки зросте

Із сесії Бориспільської міської ради

У вівторок, 12 серпня, відбулося чергове пленарне засідання Бориспільської міської ради VI скликання. На порядку денному чимало важливих питань як для міста, так і для старостинських округів. Серед іншого, депутат Ілля Луців з голосу вніс питання про відміну рішення виконавчого комітету міськради щодо вартості проїзду по місту Борисполю по 10 гривень. Він аргументував недоречність такого рішення тим, що перевізники лише підвищують тарифи, не надаючи якісних послуг. Це питання розглянули останнім; власним баченням ділилися і депутати, і прості жителі, й активісти, і міський голова.

Слава спортсменам!

Розпочалася сесія традиційно – з нагороджень. Вітали спортсменів, які здобули перші місця на чемпіонатах Європи. Зі сріблом повернулася до Борисполя вихованка нашої ДЮСШ Аніта Слободян (тренер Юрій Ликов). Вона виборола срібну нагороду на Чемпіонаті Європи з пауерліфтингу серед юніорів. Юну спортсменку та її тренера привітав міський голова Володимир Борисенко.

Ще одна Подяка від очільника міста віддразу сімом вихованкам Бориспільської ДЮСШ, які в складі жіночої збірної України (U-18) здобули золото на Чемпіонаті Європи з хокею на траві. Наша збірна провела три гри і в усіх здобула перемогу.

Зміни та доповнення

Чимало змін було внесено на цій сесії до програм соціально-економічного та культурного розвитку, а саме – в освіті, медицині, соціальному захисті, комунальній сфері, розвитку дорожньо-транспортної інфраструктури. Передбачено капітальні ремонти в більшості шкіл громади, реконструкцію спортивних майданчиків, виготовлення проєктно-кошторисної документації на капітальний ремонт медичних амбулаторій та капремонт терапевтичного відділення. Не оминули депутати увагою і пологове відділення, на яке чекає технічна експертиза проведення ремонтних робіт для акту прийому-передачі. Також передбачено матеріальне стимулювання медичних працівників. А для сільських амбулаторій придбають шість генераторів та три кондиціонери.

Окрім того, цього року мають придбати та встановити дитячі майданчики, а існуючі капітально відремонтувати. Це стосується майданчиків як у Борисполі, так і в селах громади.

На оновлення очікує прилегла територія біля озера в селі Глибоке. Заплановано поточний ремонт паркану на території школи в селі Іванків, ремонт дорожнього покриття й тротуарів у Борисполі та Іванкові (по інших дорогах нашої громади мають виготовити проєктно-кошторисну документацію, де теж планують здійснити капремонт).

Що стосується медицини загалом, депутати Бориспільської міської ради вирішили підтримати її коштами. Так, довиділено понад 25 тис. грн до передбачених у програмі коштів, виділено кошти на капремонти приміщень, а також поновлення кваліфікованих медпрацівників на відповідних посадах. Також планують закупити сучасне обладнання для огляду пацієнтів як у коридорах, так і в палатах.

Надали більше повноважень

Депутати підтримали рішення щодо житлово-комунального господарства як балансоутримувача основних засобів. А також проголосували за передавання нежитлових приміщень комунальної власності в оперативне управління загальноосвітніх шкіл бориспільської громади як у місті, так і в селах. Це має надати можливість законно та ефективно використовувати наявну нерухомість.

До слова, народні обранці своїм рішенням присвоїли назви масивів та вулиць на цих масивах у Сеньківському старостинському окрузі. Отже, маємо два масиви: «Хутір Миколаїв» (до списку входять дві вулиці – Євгена Гребінки й Господарська) та «Бориспільський» (вулиця Завокзальна).

По 10 гривень – «ні»

Питання про вартість проїзду в міських маршрутках розглянули наприкінці сесії. Звучали різні думки від багатьох представників бориспільської громади. Депутат Ілля Луців, ініціатор внесення цього рішення на розгляд сесії, наголосив: якщо й платити по 10 гривень, то за якісні послуги – за кондиціонер в автобусі, за чистоту в салоні, за проїзд пільговиків, видавання квитків, а сам транспорт щоб був технічно справний.

Депутат Ігор Шалімов зауважив, що на сьогодні містяни є заручниками перевізників. Адже поки немає альтернативи і в найближчий час не передбачається. Як варіант – створення муніципального автобусного парку, тоді були б і конкуренція, і боротьба за ринок пасажирських перевезень. Тоді були б і краща ціна, і якісні послуги.

Активісти Ярослав Годунок та Олег Верес активно закликали депутатів відмінити тариф у 10 гривень, оскільки він економічно необгрунтований. А міський голова запропонував створити робочу групу, яку б очолили Годунок та Верес.

– Ви готові взяти на себе відповідальність і за тиждень підготувати звіт щодо економічно обґрунтованої ціни за проїзд? – звернувся до активістів В. Борисенко.

Я. Годунок погодився, а О. Верес замість відповіді почав сперечатися з головою. Тоді міський голова запропонував внести зміни до питання, аби відправити його на довивчення. Щоправда, присутні в залі депутати були іншої думки і не підтримали це питання. Очільник міста звернувся безпосередньо до І. Луціва, чи є сенс голосувати за питання, яке він вніс, на що той відповів:

– Мені й так усе зрозуміло. Я почув думку депутатів.

Отже, з вересня проїзд у міських маршрутках зросте до 10 гривень. А для учнів шкіл, які матимуть учнівський квиток, проїзд становитиме 50%.

Коротко про інше

Оплата в Бориспільській дитячій музичній школі ім. Лариси Остапенко змінилася. Наполовину зменшили оплату для творчо обдарованих учнів (номінації: соліст, дует), які є переможцями (гран-прі, І, ІІ, ІІІ місця/премії) всеукраїнських або міжнародних учнівських/студентських виконавських конкурсів (теоретичних олімпіад), що проходять не менш ніж у два тури, один із яких є очним за підсумками навчального року.

Прийнято майно Бориспільського районного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Бориспільської районної ради Київської області.

Внесено зміни до Програми співфінансування робіт з капітального ремонту багатоквартирних будинків та гуртожитків міста Борисполя. Подані заявки можуть перенести на наступний рік. Стосовно боржників, у разі заборгованості співвласників за житлово-комунальні послуги, що становить більше одного місяця, управляючі компанії, ОСББ, ЖК, комунальні підприємства надаватимуть ГУ ЖКГ інформацію щодо проведеної претензійно-позовної роботи у розрізі квартир та по будинку. А управитель (ОСББ, ЖК), відповідно до визначеного розміру співфінансування, згідно з додатком 1 до Програми, сплачуватиме на рахунок ГУ ЖКГ перший авансовий платіж від суми укладеного договору на виконання робіт між ГУ ЖКГ та Підрядником.

Проголосували за офіційне звернення до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка щодо критичної ситуації з фінансуванням закладів охорони здоров’я, де надається вторинна (спеціалізована) медична допомога. Аргументували тим, що медичні заклади потребують більшого фінансування, ніж є на сьогодні, оскільки надають більше послуг, ніж заплановано.

Павло МАГДЕНКО

Share Button