Три виставки до ювілею Незалежності

З нагоди 30-ої річниці Незалежності України у Борисполі експонуються три виставки: перша – дитячих малюнків, дві інші – виставка книг та презентація світлин військовослужбовця Віталія Марківа.

У ФОЙЄ ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ:

«З Днем Народження, країно!»

Дитячі малюнки, картини з бісеру та вироби на склі «зустрічають» кожного, хто заходить до приміщення виконавчого комітету. Тематика єдина – «З Днем Народження, країно!». Автори робіт – школярі громади та вихованці БДЮТ «Дивоцвіт». Ще в травні оголошено конкурс, а сьогодні кращі роботи представлені на виставці. Експозиція триватиме до 24 серпня.

У БІБЛІОТЕЦІ:

«Скарб одвічний і найбільший – вільна Україна»

З наступними двома тематичними експозиціями можна ознайомитися у Бориспільській міській бібліотеці.

«Скарб одвічний і найбільший – вільна Україна» – книжкова виставка, на якій презентовано краєзнавчу літературу про становлення бориспільського РУХу, Героя України, засновника Народного Руху України В’ячеслава Чорновола, громадсько-політичного діяча, професора, співавтора «Акта проголошення Незалежності України» Леонтія Сандуляка, а також книги та періодичні видання про сучасні події на Майдані.

До Дня Державного Прапора представлено ознайомчу літературу про державні символи України «Краса і велич символів держави» – це книги і періодичні видання, включаючи місцеві ЗМІ.

Аби показати важливість події, літературу розмістили на тлі синьо-жовтого стяга. Як розповіла провідний бібліотекар центральної бібліотеки Людмила Базікалова, за бажанням, будь-яку книгу з виставки відвідувачі можуть узяти для читання.

«Шляхом мужності та відваги: історія життя військовослужбовця Національної гвардії України Віталія Марківа»

Водночас директор закладу Жанна Кручиніна презентує мандрівну експозицію світлин військовослужбовця, учасника АТО Віталія Марківа.

Довідково. Віталій Марків служив у батальйоні оперативного призначення імені генерал-майора Сергія Кульчицького. Боронив Україну під Слов’янськом і був незаконно засуджений італійським судом у липні 2019-го на 24 роки за звинуваченням у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Рокеллі та його перекладача росіянина Андрія Миронова в травні 2014 року. 3 листопада 2020 року Апеляційний суд Мілана повністю виправдав Віталія Марківа.

Ж. Кручиніна наголошує, що фотовиставка, мандруючи Україною, зупиняється в містах, де є підрозділи Національної гвардії України. Оскільки бібліотека плідно співпрацює з Міжнародним центром НГУ, що в с. Старе, світлини «приїхали» й до Борисполя.

На виставці представлено фото, зроблені Марківим та його побратимами в АТО, а ще світлини його родини. Усі фото – надбання власного архіву Віталія та його гвардійців-побратимів.

У бібліотеці підкреслюють, що мета фотовиставки  – на прикладі українського військовослужбовця розповідати історію про стійкість, мужність та вірність присязі захисників України.

Виставки діятимуть до 31 серпня включно.

 

Share Button