Уряд просить платити лише за спожитий газ, інші суми в платіжках – незаконні

Споживачі не повинні оплачувати донарахування за газ за приведення його обсягів до стандартних умов, які виставляються газорозподільчими компаніями, оскільки такі донарахування є незаконними. Про це під час години запитань до уряду сказав віце-прем’єр-міністр Володимир Кістіон.

Він наголосив, що споживачі мають оплачувати лише ті обсяги газу, які вони спожили, без додаткових нарахувань: «У тому числі, за приведення обсягів газу до стандартних умов. На цьому хотів би поставити крапку в цій дискусії».

Як повідомляли інформагентства, у листопаді минулого року більшість побутових споживачів України отримали від своїх постачальників газу (газзбутів) платіжки з донарахуваннями за жовтень та попередженням про донарахування за три попередні роки зі значними сумами. Їхньою причиною газзбути назвали «приведення обсягу газу до еталонних умов вимірювання», начебто на вимогу Нафтогазу. Нафтогаз, у свою чергу, наголошував, що жодним чином не причетний до рішення газзбутів вимагати зі споживачів додаткові суми та засуджує такі дії. НКРЕКП відреагувала на порушення та постановою від 23 листопада заборонила такі донарахування. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман закликав населення оплачувати лише фактично спожиті обсяги газу за показами лічильників. Він також ініціював проведення перевірок облгазів.

Share Button