Позивний «Італієць»

У місті Борисполі за домовленістю з міською владою з червня експонується фотовиставка, присвячена військовослужбовцю Національної гвардії, бійцю Батальйону оперативного призначення імені генерала Кульчицького Віталію Марківу.

У травні 2014 року, у так званий «день тиші» перед днем голосування на дочасних виборах президента України, під час бойових дій у Слов`янську захопленому російськими терористами Гіркіна-Стрелкова внаслідок ураження уламками мін 120 мм загинули громадянин Італії фоторепортер Андреа Роккеллі та його перекладач громадянин РФ Андрій Миронов.

Італієць Андреа і росіянин Андрій стали першими іноземними журналістами, які загинули внаслідок бойових дій на цій війні. Згодом, шляхом проведення інформаційно-психологічної спецоперації в Італії, використовуючи прихід до влади своїх союзників, Росії вдалося звинуватити у цьому громадянина України, військовослужбовця Батальйон імені генерала Кульчицького Віталія Марківа.

Завдяки колосальним зусиллям держави, а саме дипломатів, адвокатів, МВС України і особисто його очільника Aрсена Авакова в апеляційній інстанції вдалося рішенням суду звільнити нашого солдата з-під варти після 3 років 4 місяців і 2 днів за гратами. Нині він повернувся на службу в Національну гвардію України і зі своїм захистом готується до касаційного розгляду своєї справи вже у Римі.

На світлинах – сам нацгвардієць, його родина та, звісно, побратими. Усі фото, що зібрані на виставці – надбання власного архіву Віталія Марківа та його гвардійців-побратимів.

Сьогодні виставка з Центру культури і мистецтв Бориспільської міської ради передислокована до міської бібліотеки, де діяти до 31 серпня.

Пресслужба Міжнародного центру НГУ

 

 

Share Button