До 2030 року працездатних українців поменшає на три мільйони

Чисельність працездатного населення України віком від 20 до 64 років до 2030 року зменшиться з 26,9 млн до 24 млн. Про це сказала директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова під час круглого столу на тему: «Чи потребує українська економіка трудових мігрантів з інших країн?»

«Ми взяли реальний вік, який беруть і в Євросоюзі – 20-64 років, коли до 20 вони навчаються, а після 60 ще перше п’ятиріччя люди працюють, якщо це не важка фізична праця. Чисельність населення цього віку зменшиться з 26,9 млн до 24 млн. І щоб ми не робили з народжуваністю і смертністю — оця цифра вже не зміниться», – наголосила Е. Лібанова.

Вона повідомила, що загальна чисельність населення (без Донбасу та Криму) наразі в Україні становить 42 млн 200 тис. осіб, а на початок 2031 року населення буде вже 39,5 млн.

Також експерт розповіла, як українські роботодавці б’ють на сполох, що на ринку не вистачає кваліфікованої робочої сили. Так, днями федерація роботодавців презентувала свій маніфест, де першим пунктом стоїть «зупинити депопуляцію і міграцію».

«Я пояснила, що зупинити це неможливо. Але, водночас, якщо вже українські роботодавці, які два роки тому питання браку робочої сили взагалі не розглядали, занепокоїлися… Вони вважали, що це торкнеться будь-кого, але не українського бізнесу. І те, що європейьскі країни одна за одною відкривають свої ринки праці для населення з третіх країн, не з Євросоюзу, вони це роблять не для нас, вони це роблять для себе. Тобто в них нема кому працювати», – підкреслила експерт.

Е. Лібанова зауважила, що наразі в світі зростає попит на працівників кваліфікації високого та низького рівня, а попит на працівників середнього рівня падає. В той час як Україна переважно готує фахівців середнього рівня. Хоча, на її думку, це, можливо, допоможе вирішити проблему нестачі робочої сили, і сприятиме відкриттю українського ринку праці для мігрантів із небагатих країн.

Джерело: Укрінформ

Share Button