Ремонт вулиць почнуть з ям

Зійшов сніг, а з ним і асфальт. У місті невдовзі планують приступити до ямкового ремонту вулиць. Але спочатку, повідомив начальник ГУ ЖКГ Бориспільської міської ради В’ячеслав Толкач, комунальники оглянуть дороги. Лататимуть ями на дорогах за допомогою рециклера, який придбали для КП «ЖРЕУ».

Інф. «ТС»

 

А ТИМ ЧАСОМ…

«Снігова каша» на дорогах

Снігове місиво з болота й льоду – так постійно виглядають наші дороги взимку. Все тому, що сніг просто згрібають на узбіччя, а потім посипають сіллю. В Україні ця традиція залишилася ще з з Радянського Союзу. Дороги просто посипають сіллю та піском, але на практиці ця суміш дуже шкідлива для довкілля.

«Якщо багато солі потрапляє під дерева, то це шкодить йому. Можна мінімізувати ці впливи, наприклад, не кидаючи на клумби й дерева, а відгортаючи на порожні місцини», – розповів директор аналітико-дослідницького центру Інститут міста Олександр Сергієнко.

Також піщано-соляна суміш ефективна лише під час руху автомобілів, які утворюють своєрідну кашу бурого кольору. За правилами, її потрібно зчищати через 4-6 годин. Проте комунальники цього не роблять, згодом пісок забиває зливові каналізації та додає бруду на вулицях. А ще від солі псуються автомобілі та взуття.

Найкраща альтернатива – мінерал Бішофіт. Зараз його використовують лише у парках Дніпровського району м. Києва. Хоча такий мінерал і дорожчий за сіль у вісім разів, проте він не руйнує асфальт та зелені насадження.

В Європі вже давно відмовились від солі та хімікатів. Використовують лише пісок або ж кам’яну крихту, яку потім знову збирають і повторно використовують наступного року.

Джерело: https://24tv.ua/

Share Button