МОЗ розглядає три сценарії щодо поширення штаму Delta

МОЗ готується до можливого спалаху захворюваності на коронавірус в Україні у зв’язку з поширенням нового штаму «Дельта» та розглядає три ймовірні сценарії перебігу цієї хвилі – оптимальний, песимістичний і помірний. Про це заявив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі одного з телеканалів.

«У МОЗ є низка прогнозів щодо зростання кількості випадків і щодо потенційного перебігу нової хвилі. У нас є оптимальний, песимістичний і помірний сценарій перебігу цієї хвилі. І розрахована кількість ліжок, яка має бути надалі відведена для госпіталізації хворих на ковід, також скільки ліжок повинно бути з киснем і скільки реанімаційних ліжок, якщо раптом буде важкий перебіг захворювання», — сказав він.

За словами Ляшка, лікарні активно запасаються киснем.

«МОЗ до цього готується, ми додатково зараз пропрацьовуємо, щоб був кисень. В Україні вже закупили 15 тис. кисневих концентраторів, які дозволять лікувати або полегшувати перебіг захворювання на амбулаторному етапі, коли не буде критеріїв для госпіталізації», — сказав очільник МОЗ.

Як повідомлялося, наразі в Україні триває 5 етап кампанії з вакцинації проти COVID-19, на якому щепитися можуть усі охочі українці віком від 18 років.

Щеплення проводиться чотирма вакцинами: Comirnaty від Pfizer-BioNTech, Moderna, CoronaVac від Sinovac Biotech та AstraZeneca (Covishield, SKBio).

Share Button