Чи присвоять Бориспільській Публічній бібліотеці ім’я В’ячеслава Чорновола?

Напружене і жваве обговорення

У Бориспільській Публічній бібліотеці (саме таку назву носитиме колишня міська Централізована бібліотечна система) відбулися громадські слухання стосовно присвоєння закладу імені громадського і політичного діяча нашого часу, видатного політика, журналіста, дисидента В’ячеслава Чорновола. Власне Бориспільська міська політична організація Народного Руху України вже протягом десяти років порушує це питання перед міською владою. Воно виносилося на обговорення, але далі слів справа не йшла і на якихось етапах гальмувалася.

Як наголосила заступник міського голови Людмила Бистра, відкриваючи громадські слухання, дуже важливим є підтримка міської влади. І міський голова Володимир Борисенко зробив відчутний крок назустріч: це питання винесуть на найближчу сесію, адже обговорення відбулося в трудовому колективі бібліотечного закладу, а також у соціальних мережах. У бібліотечному інформаційно-довідковому центрі зібралися представники Бориспільської міської політичної організації Народного Руху України, бібліотечні, музейні працівники, небайдужі жителі міста. Модерувала обговорення директор закладу Жанна Кручиніна.

Заступник голови міської політичної організації НРУ Анатолій Чабанюк розповів про видатну постать Чорновола, його постійні зв’язки з Бориспільщиною. Власне і загинув Герой України за ще досі не до кінця з’ясованих обставин на території нашої територіальної громади.

Обговорення тривало у напруженому дискусійному ритмі. Адже стосовно того, ім’я якого видатного діяча сучасності має носити Бориспільська бібліотека, існують різні думки. Не заперечуючи заслуг В. Чорновола перед Україною, деякі з виступаючих називали призабуте, на жаль, ім’я відомого у тридцяті роки і досить цікавого місцевого письменника Сергія Жигалка. Він був репресований і розстріляний у 1938 році, у віці тридцяти трьох років. Так, обстоюючи власну точку зору саме про присвоєння бібліотеці в Борисполі імені незаслужено забутого на довгі роки нашого земляка, член НРУ України, голова правління МОФ імені Ярослава Мудрого Валентина Стрілько говорила про необхідність популяризувати саме місцевих письменників. Вносилися пропозиції назвати іменем Чорновола одну з бориспільських шкіл, також згадували, що його іменем названо і так чимало вулиць та різних закладів в Україні.

Прибічники присвоєння імені В. Чорновола саме Бориспільській бібліотеці – її директор Жанна Кручиніна, Анатолій Чабанюк, старший науковий співробітник Бориспільського державного історичного музею Тетяна Гойда, волонтер, мати учасника АТО Надія Литвиненко, інші представники бориспільської громади – наводили свої аргументи: відомих і цікавих письменників на Бориспільщині чимало, вони, звісно ж, заслуговують на пошанування, та постать саме Героя України В’ячеслава Чорновола є особливою. Присвоюючи його ім’я нашій Публічній бібліотеці, підіймаємо цей заклад, який виконує не лише просвітницьку, а й виховну функцію, сприяє патріотизму, любові до своєї малої батьківщини, на вищий щабель, додаючи йому престижності. А Бориспільська бібліотека на це заслуговує.

Як один із емоційних і оригінальних аргументів на підтримку прибічників ідеї присвоєння імені видатного політика пролунала авторська «Пісня про видатного українця В’ячеслава Чорновола» поета-виконавця Михайла Боярка.

У подальшому, згідно з процедурою проведення, це питання виноситиметься на засідання топонімічної комісії. Того ж дня більшість учасників слухань проголосувала «за» присвоєння Бориспільській Публічній бібліотеці імені В’ячеслава Чорновола, хоча були й інші думки. Тепер очікуватимемо на результат обговорення цього питання на сесії Бориспільської міської ради.

Наталія МОЖАЙКІНА, «ТС»

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ

14 липня відбулося засідання топонімічної комісії при виконавчому комітеті Бориспільської міської ради, на розгляд якої було винесено питання щодо присвоєння імені В’ячеслава Чорновола Публічній бібліотеці Бориспільської міської ради Київської області.

Після обговорення топонімічна комісія одноголосно підтримала ідею присвоєння імені видатного громадсько-політичного діяча та Героя України бібліотеці.

Нагадаємо, до 10 серпня 2021 року триває громадське обговорення.

Share Button