Сесійний мікс: від вітань – до стусанів

Одинадцяте пленарне засідання депутатів міської ради, яке відбулося у вівторок 13 липня, запам’ятається всім кількома цікавими моментами. Спочатку була презентація програми «Безпечне місто», яку не вдалося дослухати до кінця, бо презентатора перервали активісти-екологи, яких врешті-решт із кулаками виштовхали з актової зали. У міського голови з’явився новий заступник – Євгеній Грона. А ще відзначили Подякою міського голови вокальний ансамбль «Черешенька» із села Велика Стариця, які повернулися переможцями з 5-го Міжнародного конкурсу «Українські солоспіви у Рієці», що проходив у Хорватії.

Вітання

Почалася сесія з приємних моментів. Так, начальниці відділу ведення державного реєстру виборців виконавчого комітету Бориспільської міської ради Світлані Тарасовій вручили Подяку від керівництва Центральної виборчої комісії. Подяку Бориспільського міського голови отримала художній керівник вокального ансамблю «Черешенька» Зоя Тимченко. Ще одну Подяку за здобутки в гирьовому спорті отримав 16-річний Андрій Дорошець, вихованець голови Федерації гирьового спорту Київської області Євгенія Бикова. Також привітали з днем народженням депутатів, які додали до свого віку по одному року. А таких виявилося чимало.

Безпечне місто

Коли святкові пристрасті вщухли, присутнім запропонували ознайомитися з роботою програми «Безпечне місто», яка наразі активно впроваджується в Борисполі. Уже встановлено 87 камер спостереження: вздовж Київського Шляху, в громадських місцях, на зупинках і на перехрестях. Якість така, що можна розгледіти автомобільні номери, обличчя водіїв та пішоходів. Також програма розрахована на ідентифікацію людей, тобто розпізнавання за обличчями. Якби представник мав ще трохи часу, можна було дізнатися, як камери працюють уночі, хто спостерігатиме, як діятимуть правоохоронці в разі злочинних дій тощо. Але не дали…

Ледве не побилися

У найцікавіший момент до актової зали зайшли активісти-екологи, які представилися членами громадської організації «Союз захисників природи». Суть їхніх вимог полягала в тому, щоб міський голова нарешті звернув увагу на сміттєзвалище, що біля села Глибоке.

– Його треба негайно закрити, а ви як міський голова абсолютно нічого не робите, – заявив один із активістів.

На це Володимир Борисенко відповів, що їм краще прийти завтра, в середу, на прийом, і він розповість, що робить міський голова, щоб сміттєзвалище нарешті закрилося.

– Я працюю, а не займаюся популізмом, як ви. Приходьте завтра в прийомний день. Я виділю вам час, щоб показати, до кого я звертався та звертаюся, щоб вирішити цю проблему. Маю надію, що в 2022 році цей смітник припинить свою роботу. Єдине прохання до вас – щоб не перекинулися на інший бік, коли ми будемо його закривати, і не заважали нам, – наголосив міський голова.

Це зауваження чомусь сильно зачепило активістів, бо градус спілкування поступово почав зростати. З вуст «гостей» посипалися образи на адресу В. Борисенка, а обурені поведінкою активістів депутати почали кричати «ганьба». Потім з’ясувалося, що ніхто з них у Глибокому не проживає, лише один з Борисполя. А ось на запитання «як звати міського голову?» ніхто так і не зміг відповісти.

«Гарячі» депутати почали вставати зі своїх місць, щоб виштовхати із зали «гостей». Почалася штовханина, легкий обмін стусанами. Правоохоронці як могли розбороняли сторони. Врешті-решт активісти покинули залу, а засідання сесії продовжили. Звісно, презентацію програми «Безпечне місто» вирішили відтермінувати.

Новий заступник

Коли пристрасті вгамувалися, народні обранці перейшли до розгляду сесійних питань. Почали з голосування за призначення заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів. Кандидатур було небагато, а точніше – одна. Це Євгеній Грона. Перед голосуванням він попросив слова і наголосив, що усвідомлює всю відповідальність на цій посаді та готовий працювати для громади. Заперечень щодо кандидата у депутатів не було, тож Є. Грону підтримали більшістю голосів. Тепер новоспечений заступник міського голови має написати заяву і звільнити депутатське крісло. Хто займе його місце, дізнаємося згодом.

Неякісний ремонт за бюджетні кошти?

Під час розгляду проєктів питань сесії, депутат від політичної партії «Голос» Сергій Кулик попросив, щоб директор міського Центру спорту та фізичного здоров’я населення Микола Костянець пояснив, чому в деяких приміщеннях центру зроблено неякісний ремонт.

– Вам уже виділяли кошти, а ви просите ще. Що ви з ними робите? Хто вам робить такі неякісні ремонти, – дізнавався депутат.

З відповідей М. Костянця було зрозуміло – його обурили звинувачення депутата. Він наголосив, що працює на цій посаді з віддачею, переймається всім, а якщо хтось не бачить результатів його роботи, той не туди дивиться.

– Ви не маєте права мене звинувачувати! – наголосив Микола Костянець.

Міський голова, в свою чергу, доречно зауважив, що такі питання потрібно вирішувати на комісіях, а не під час сесії.

Тож питання поки що зависло у повітрі.

Ціна питання

Тепер про основні питання сесії. Так, внесено зміни до бюджету. Як зауважила заступник міського голови Тамара Матяш, є перевиконання бюджету на сорок чотири мільйони. Половину спрямували на ремонт Київського Шляху, ще половину віддали на освітні заклади – в садочки і школи, на підготовку до навчального року. Окрім того, три мільйони гривень спрямували на програму «Турбота», оскільки депутати вже використали свої кошти на матеріальну допомогу.

Також внесли зміни щодо витрат, пов’язаних із відзначенням державних та професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед Бориспільською міською територіальною громадою. Адже громада збільшилася, відповідно, побільшало й людей, яких варто відзначити.

Час не стоїть на місці

Чимало питань стосувалося налагодження нормальної роботи садочків, шкіл, пожежної охорони та інших установ. Хоч територіальну громаду й утворили, але ще залишилося чимало питань, що потребують вирішення для нормальної роботи всіх сфер: і в спорті, і в освіті, і в медицині, і в культурі. Необхідно включити всі заклади, передбачити в бюджеті витрати, визначити відповідальних тощо. І на все це потрібен час.

Земля

Жодна сесія не проходить без того, щоб не розглядати земельні питання. Хтось хоче в оренду, хтось побудувати, хтось змінити цільове призначення. Комусь відмовляють, комусь дозволяють. І тим, і тим повідомляють, як проголосували депутати. Якщо прийняли рішення, приходить SMS-повідомлення, щоб люди прийшли забрати документ. Якщо відмовили – поінформують листом. При цьому договори, наприклад, оренди землі складаються так, щоб міська рада могла одноосібно розірвати цей договір. За словами заступника міського голови Сергія Лещенка, це робиться для того, щоб у разі зміни ситуації по оренді конкретної земельної ділянки можна було б діяти оперативно.

Для прикладу, на цій сесії депутати голосували за надання в оренду землі під польовими дорогами та полезахисними смугами аграріям. Звісно, це створює ситуації, коли люди не можуть дістатися до своїх пайових наділів. Поки ними не користуються, питань не виникає. Однак у разі якщо виникне потреба відкрити доступ, орендарів мають повідомити за 30 днів про розірвання договору оренди. Таким чином проблему буде знято.

Про інше коротко:

– в закладах комунальної інфраструктури підвищуватимуть енергоефективність;

– пожежні депо та інше майно в селах візьмуть на баланс міської ради;

– впорядкують роботу КП «ВУКГ» (з’являться деякі нові види робіт, окремі роботи виконуватимуть інші комунальні підприємства);

– за програмою «Поліцейський офіцер громади» закуплять автомобілі; також у селах з’являться осередки охоронців правопорядку (вже підшукують приміщення);

– затвердили програму розвитку Місцевої пожежної охорони;

– буде розроблено схему санітарного очищення населених пунктів;

– майже 50 тисяч гривень виділять на розроблення проектно-кошторисної документації з очищення озера в селі Кучаків.

Павло Магденко

Share Button