«Вдячний вам за чуйність…»

Заради перемоги.  9-10 грудня з нагоди Міжнародного дня волонтерів відбулися Всеукраїнські збори волонтерів та низка заходів, учасниками яких стали керівники волонтерських центрів, активісти ветеранського руху обласних рад та Київської міської організації ветеранів. Запрошувалися представники Адміністрації Президента України, Верховної Ради України, Міністерств соціальної політики, Міністерства охорони здоров’я, Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Товариства Червоного Хреста України, волонтерські організації, благодійні фонди, Інстиут геронтології АМН України. Делегатом на ці представницькі збори від Бориспільської міської організації ветеранів України обрали керівника Центру волонтерів Марію Калину.

Заходи розпочалися із засідання «круглого столу» на тему «Надання гуманітарної допомоги учасникам АТО, літнім людям, внутрішньо переміщеним в межах країни та мешканцям-ветеранам Донецької та Луганської областей: сьогодення, проблеми та подальші шляхи їх вирішення», що проходило у клубі Кабінету Міністрів України.

Голова ради Організації ветеранів України Петро Цибенко охарактеризував ситуацію в плані роботи в цьому напрямі, окреслив найголовніші  проблеми. Представник Адміністрації Президента зачитав листа від Президента України Петра Порошенка, в якому  висловлювалася  вдячність представникам волонтерських організацій за пророблену роботу,  чуйність у ставленні до постраждалих під час проведення бойових дій,  українських воїнів-учасників АТО, побажання подальшої творчої снаги та продовження плідної праці.

В обговоренні проблем волонтерів виступали представники ветеранських і волонтерських організацій з усієї України. Та першими слово надали представникам зі Слов’янська, Лисичанська, Артемівська, інших міст Донбасу, які зблизька бачать всі негаразди, викликані війною. У виступах висувалися конструктивні пропозиції стосовно подальшого проведення волонтерської роботи.

Чимало з виступаючих надавали  телефони, за якими можна звертатися у разі необхідності. Ось  номери, які можуть стати в нагоді бориспільцям, —  відділу гуманітарної допомоги Міністерства соціальної політики: 289-04-62; української правозахисної групи: 097-258-75-94. Представник Української правозахисної групи говорив про те, що час нині вимагає плідної співпраці між представниками всіх поколінь.  Представник Української православної церкви отець Сергій розповів про  підтримку, яку надає його парафія тим, хто постраждав під час проведення АТО,  надав телефон, за яким можна звертатися у разі необхідності: 095-042-95-90.

Учасників зборів вразив  щирістю і емоційністю виступ бориспільського делегата Марії Калини, якій було про що розповісти. Адже завдяки саме її ініціативі вдалося організувати збір гуманітарної допомоги для воїнів АТО на вулиці, де знаходиться житловий кооператив «Ювілейний», який вона очолює, а також на кількох інших бориспільських вулицях, а її син Віктор Копан уже шістнадцять разів відвозив гуманітарну допомогу на блокпости у райони Дебальцевого і Маріуполя. Тож чимало учасників конференції просили в бориспільського делегата детальніше розповісти про набутий досвід.

Наступного дня заходи у рамках проведення Міжнародного дня волонтерів та Всеукраїнських зборів волонтерів продовжилися  у зразковому Броварському міському територіальному центрі соціального обслуговування. Прийняли відповідні рішення, спрямовані на допомогу постраждалим під час проведення АТО.

Наталія Можайкіна, «ТС», фото автора

P1150534

Найстаріший учасник заходів, фундатор волонтерського руху на базі всіх ветеранських організацій в Україні 95-річна Олена Стеженська

P1150536

Учасники Всеукраїнських зборів волонтерів, у центрі голова ради організації ветеранів України Петро Цибенко, друга зліва його заступник Олена Безмогорична, друга справа делегат від Борисполя Марія Калина

Share Button