Через релігійні переконання батьки заборонили переливати дитині кров

У Борисполі в батьків вилучили тяжко хвору дитину через їх заборону робити їй переливання крові. Як повідомили в службі у справах дітей Бориспільської міської ради, на заваді лікуванню стали релігійні переконанням. Наразі ситуація під контролем. «На ноги» підняли не тільки місцевих депутатів, а й губернатора та урядовців. Днями стане відомо, чи дійде справа до суду.

Більше про термінове вилучення та лікування дитини розповіла керівник служби у справах дітей Ірина Величко.

«6 січня надійшла інформація з обласного дитячого онкодиспансера, що до них поступила дитина 2017 року народження з попереднім діагнозом гострий лейкоз. Батьки були з нею, але через власні релігійні переконання заборонили будь-які лікувальні заходи, пов’язані з переливанням крові. Дитина була у вкрай тяжкому стані. Нас зобов’язали зібрати виконком й ухвалити рішення про негайне вилучення дитини у батьків і надання дозволу на переливання крові», – розповіла вона.

За словами посадовця, після рішення виконкому переливання все ж зробили, наразі дитина у важкому стані. Батькам рішення виконкому довели до відома, і вони не заперечували.

Чи дійде справа до суду про вилучення малюка – наразі невідомо.

«Батьки мають повідомити, чи погоджуються на проведення лікувальних заходів, якщо згоди не буде, тоді маємо йти до суду і виносити на виконком рішення про вилучення дитини без позбавлення батьківських прав терміном на один рік. Якщо ж ситуація не зміниться, подаватимемо ще один позов – про позбавлення батьківських прав», – додала І. Величко.

Інф. «ТС»

Share Button