Аграрії-науковці встановили новий рекорд, об’єднавши інновації та патріотизм

РЕПОРТАЖ З МІСЦЯ ПОДІЇ

Минулої п’ятниці на Великоолександрівських полях відбулася реєстрація національного рекорду України у категорії «Наука і Технології» – велетенського герба України, висіяного посівом кукурудзи. На реєстрації серед численних медіателевізійників журналісти «ТС» були єдиними представниками друкованих ЗМІ.

На власне презентації знайомимося з ініціатором та організатором проєкту генеральним директором компанії AgriLab Ярославом Бойко, який називає партнерів проєкту: ТОВ «Лімагрейн Україна», Precision Planting LLC, ТОВ «Украгропротект» (ТМ DEFENDA) та ТОВ «Бінфілд».

Це поле Я. Бойко називає витвором мистецтва і додає, що герб створений з використанням інноваційних технологій, зокрема точного землеробства. «Понад 400 тисяч насінин висаджено на прощі 60 тисяч квадратних метрів, які утворили герб висотою у 275 метрів, а широкою у 200 метрів», – розповідає про новий рекорд генеральний директор AgriLab.

Агроном проєкту Карина Кулик наголошує, що їхня мета – не просто висіяти найбільший герб України, а ще й показати ефективні інструменти та технології, за допомогою яких створено національний символ.

Регіональний представник Precision Planting LLC Сергій Демко пояснює, що висівали розумною сівалкою, що знала, де потрібно зупинити посів, а де знову відновити роботу.

Після урочистостей їдемо на саме поле. Поки керівник Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова робила заміри на кукурудзяґному полі, журналісти розпитували Ярослава Бойка про все, що стосувалося проєкту.

МАЄМО СУЧАСНІ ТЕХНОЛОГІЇ В АГРОБІЗНЕСІ

– Ярославе, чим особливе це поле, окрім того, що тут посіяно найбільший герб України?

– Тим, що у наш герб закладено не лише любов до України, а й організація людської праці, адже об’єднавшись ми можемо досягати вершин; інноваційність, адже лише завдяки їй агробізнес може бути ефективним та прибутковим; нашої філософії, оскільки агробізнес для нас – це мистецтво. Як не буває однаково створених витворів мистецтва, так немає й ідентичних полів, тому кожне поле потребу індивідуальних підходів.

Як виникла ідея створити таку красу?

– Ідея прийшла зненацька і дуже просто: до 30-ої річниці Дня незалежності України вирішили об’єднати інновації та патріотизм. Тризуб створювали за допомогою використання сучасних технологій, а саме –  точного землеробства.

Чому саме на цьому полігоні?

– Локацію обрано не просто так, а щоб і земляки, які летітимуть на відпочинок чи з відпочинку поглянули і надихнулися енергією та силою патріотизму. Ну і, звісно, гості побачили, що Україна не лише патріотична країна, а ще має сучасні технології в агробізнесі.

Які труднощі виникали під час проєкту?

– У сфері точного агробізнесу працюємо близько 10 років, щодня на полях. До кожного поля потрібно підходити індивідуально, тому тут лише трошки нашого професіоналізму та любові.

Розкажіть про роботу над проєктом.

– Спочатку об’єднали правильних партнерів, тоді застосували добрива для ефективності, висіяли насіння та обробили рослини засобами захисту. Тобто все, як і завжди.

Скільки часу минуло від задуму до реалізації?

– Минуло зовсім небагато часу. Тільки-но ідея спала на думку, мить – і вона вже керується та реалізовується, тим паче, коли це в колі однодумців.

Коли зрозуміли, що це рекорд?

– Чесно кажучи, коли я презентував проєкт, розумів, що це буде рекорд, адже наш герб створений за допомогою інноваційних технологій.

– Маєте ще плани на майбутнє?

– Ідей багато, запевняю, скоро про них дізнаєтеся.

НОВИЙ РЕКОРД ВСТАНОВЛЕНО!

Майже через дві години Лана Вєтрова оголосила про закінчення замірів: «Це одні з найскладніших замірів, у яких довелося брати участь. Щойно вийшли з кукурудзи, де орієнтуватися дуже складно. Такі рекорди реєструються не вперше, але всі вони заміряються на момент сходження посівів, а не тоді, коли кукурудза вище голови», – посміхаючись зауважила жінка.

Мить – і керівник Національного Реєстру Рекордів України повідомила про рекорд – найбільший герб України, висіяний кукурудзою: «Заміри зроблені, реєстрація нового рекорду України відбулася успішно!»

Насамкінець організатор та кожен із партнерів отримали сертифікат про встановлений рекорд, який залишиться на згадку про спільну роботу та встановлений новий рекорд України.

Марина ГРИЦЮК, «ТС», фото автора

Share Button