Порошенко оголосив про припинення воєнного стану

Президент Петро Порошенко оголосив про завершення дії правового режиму воєнного стану в 10 областях України. Про це він заявив на засіданні РНБО у середу, повідомляє Укрінформ.

«Сьогодні, зараз о 14-ій годині припиняється воєнний стан. Це моє принципове рішення, воно ґрунтується на аналізі всіх складових поточної безпекової ситуації в державі», – наголосив Порошенко.

Водночас він підкреслив, що ситуація навколо України «не дуже змінилася».

«Ви бачите, що ОБСЄ підтвердила дані нашої розвідки, і поблизу Луганська знайдено підтягнуті засоби і реактивні системи «Град»; збільшено кількість артилерії; не відведено танків, зафіксованих на супутникових знімках наших союзників з НАТО; не зменшено військової присутності Російської Федерації в Азовському морі. На жаль, і особовий склад не відведено», — перерахував президент.

Глава держави наголосив, що «в абсолютно іншому вимірі перебувають зараз оборонні можливості українських Збройних сил та інших підрозділів сектору оборони і безпеки». За його словами, проведено величезну роботу з передислокації, скорочення термінів бойового злагодження, доукомплектації за рахунок резервів першої черги, поставок у війська нового і модернізованого озброєння і військової техніки.

Як повідомлялося, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса в порт Маріуполь. Вони обстріляли і захопили три українські кораблі в Керченській протоці та взяли в полон 24 українських моряків.

У зв’язку з цим Рада національної безпеки і оборони України запропонувала президенту Петру Порошенку запровадити воєнний стан на 60 діб.

Глава держави спочатку підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо запровадження воєнного стану в Україні на 60 діб – з 26 листопада до 25 січня, однак пізніше заявив, що рекомендуватиме Раді запровадити воєнний стан на 30 днів, щоб воєнний стан не накладався на початок виборчої кампанії, яка стартує 31 грудня.

Верховна Рада України 26 листопада ухвалила закон, яким затвердила указ президента України про запровадження воєнного стану на 30 днів у 10 областях, які розташовані вздовж російського кордону, українсько-молдовського кордону вздовж узбережжя Чорного й Азовського морів: Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Херсонській, а також внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії».

Згідно з указом президента, правовий режим воєнного стану запроваджувався із 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року строком на 30 діб до 14 години 00 хвилин 26 грудня 2018 року.

Європейська Рада 13 грудня оприлюднила висновки щодо подій в Азовському морі та навколо Керченської протоки. Зокрема, пункт 8 висновків повністю присвячений агресії Росії в Азовському морі та розвитку ситуації навколо Керченської протоки і в регіоні в цілому.

Україна наполягає на запровадженні нових міжнародних санкцій проти РФ у зв’язку з агресією на Азовському й Чорному морях.

Джерело: Укрінформ

 

Share Button