Міністр роз’яснив, коли «швидка» має їхати на виклик

Бригада швидкої допомоги має обов’язково виїжджати на виклик до хворого, якщо є медичні показання. Про це під час години запитань до уряду у Верховній Раді сказав прем’єр-міністр Володимир Гройсман, повідомляє Укрінформ.

«Якщо є виклик швидкої допомоги і є всі показання для госпіталізації або швидкого реагування, «швидка» зобов’язана доїхати і надати необхідну медичну допомогу», – наголосив Гройсман.

До слова, в Україні створюється електронна система «Централь 103». Передбачається, що завдяки сучасним диспетчерським, новим протоколам та центральній системі виклики опрацьовуватимуться оперативніше, а бригади екстреної допомоги швидше доїжджатимуть на місце події. З часом «Централь 103» інтегрують у систему «Електронне здоров’я». Це дозволить створити повноцінну електронну медичну картку пацієнта та забезпечити обмін даними між системою екстреної медицини та іншими рівнями надання медичної допомоги.

Згідно з чинними нормами бригада екстреної медичної допомоги має прибути на місце події в містах – за 10 хв. а у сільській місцевості – за 20 хв.

Share Button