НОВИЙ ФОРМАТ РОБОТИ ДІЛЬНИЧНИХ В ОТГ

Начальник Бориспільського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Київській області полковник поліції Тарас Кравчук розповів про те, як працює поліція в умовах реформи децентралізації та про роботу офіцерів громади.

– Згідно з реформою децентралізації, перш за все, збільшилися межі Бориспільського району: до нього ввійшли Бориспільський, Переяслав-Хмельницький та Яготинський райони. Відповідно до вимог закону, внаслідок децентралізації змінилася й структура поліції. На базі Бориспільського відділу поліції створено Бориспільське районне управління поліції, до якого увійшли відділ поліції № 1 у місті Переяслав, який опікується містом та колишнім Переяслав-Хмельницьким районом, відділення поліції № 1 в аеропорту «Бориспіль», а також відділення поліції № 2 у місті Яготині, яке охоплює місто та колишній Яготинський район.

Нині виклики по місту Борисполю кримінального і не кримінального характеру, до того, як залучаються слідчі та оперативні працівники, обслуговують співробітники патрульної поліції Батальйону патрульної поліції у м. Бориспіль. А розслідуванням злочинів все одно займаються слідчі та оперативники карного розшуку і дільничні офіцери поліції Бориспільського управління, як у місті, так і в районі, чи в будь-якій іншій ОТГ.

Один із кроків у реформі Національної поліції України – це поліцейські офіцери громади. Дев’ять ОТГ беруть участь у проєкті «Поліцейський офіцер громади». В окремих ОТГ кандидати, які пройшли відбір, вже навчаються і буквально за декілька тижнів приступлять до роботи. За цей час об’єднані територіальні громади мають облаштувати їх робоче місце у населених пунктах, виділити транспорт та необхідні для роботи інструменти.

Основна вимога до поліцейського офіцера громади – «працюю там, де живу», тобто він 24 на 7 знаходиться на території громади, там проживає та несе службу. Специфіка цієї посади в тому, що поліцейський постійно знаходиться на вказаній території, до того ж його не залучають до виконання інших додаткових функцій за її межами.

Функції поліцейських офіцерів громади тісно переплітаються з функціями дільничних офіцерів, а ще вони мають додаткові повноваження у таких сферах, як регулювання дорожнього руху, дозвільній системі, наприклад, збиранні документів на продовження або отримання дозволу на мисливську зброю. Основні завдання – взаємодія з громадою, превенція та профілактика злочинності, недопущення порушень громадського порядку та розкриття злочинів. Для прикладу: впало дерево, а екстрені служби приїдуть за кілька годин, тому поліцейський разом із активом громади виходить і допомагає, а найголовніше, має чим.

На сьогодні один поліцейський офіцер громади майор Руслан Хоменко вже близько пів року активно працює в Студениківській територіальній громаді. Ми постійно відстежуємо думку населення й бачимо, що поліцейський офіцер громади користується авторитетом та повагою серед місцевих жителів. Сподіваюся, що до кінця року у взаємодії з органами місцевого самоврядування ми зможемо повністю реалізувати вказаний проєкт у межах Бориспільського району.

Записала Валерія ШУЛЬГА, «ТС»

Share Button