Архітектурні фантазії на тему пождепо та площі Чубинського

Пам’ятник Чубинському може переїхати до «Фори», а пождепо перетворитись на комфортний сучасний громадський простір із центром адмінпослуг, галереєю та артпасажем. Відповідні пропозиції та архітектурні ескізи обговорювали на засіданні архітектурно-містобудівної ради.

Варіанти реконструкції старої пожежної станції представив проектувальник і голова ГО «Зодчий» Борис Шапіро, наголосивши, що хоча будівля колишнього пождепо і не має статусу історичної пам’ятки, але у свідомості бориспільців є однією зі знакових споруд міста.

Б. Шапіро, провівши попереднє обстеження будівлі, повідомив, що споруда не в передаварійному стані, але її можна і треба зберегти: «Можна зробити капремонт, який обійдеться в 5-10 млн грн, а можна реконструювати з розбудовою під громадські функції зі збереженням пождепо та башти».

Проектант представив низку проектних рішень компонування і фасадів, які назвав «фантазіями». На ескізах старе пождепо перетворюється на сучасну будівлю із артпасажем і годинником на башті, де «можна буде звіряти час , а у молоді буде ще одне місце для побачень».

Стосовно пасажу, то там можна створити громадський простір з кам’яними композиціями та місцем для відпочинку перехожих. Мистецьку галерею, за можливості, розмістити в башті, щоправда, останню для цього потрібно буде укріпити та розширити.

Головний архітектор Борисполя Ігор Крикливець відповідні пропозиції підтримав: архітектурне обличчя має бути збережене. Водночас він додав, що пождепо мають реконструювати разом із площею, а також шукати рішення щодо пам’ятника Чубинському. Також потрібно врахувати облаштування паркомісць та комунікації.

До слова, одне з рішень щодо пам’ятника Чубинському було представлене архітектором бюро «Інтеграл-плюс» Євгенієм Куликом на тому ж таки засіданні. Проект розроблено ще у 2016 році на замовлення Костянтина Струкова. У ньому простір, заставлений МАФами біля «Фори» перетворюється на площу з алеями, зонами відпочинку та двома пам’ятниками, один з яких Павлу Чубинському.

Пропозиції вирішили взяти за основу. Більше того, за словами головного архітектора, дві площі можна було б об’єднати. Щоправда, перед тим, як братися до роботи, потрібно вирішити питання з МАФами.

Заступник міського голови Дмитро Гопанчук наголосив, що єдина можливість прибрати їх звідти – це рішення суду. І. Крикливець запевнив, що звернеться до юрвідділу, щоб якнайшвидше вирішити це питання.

Тож якщо буде політична воля і бажання, архітектурні фантазії зможуть реалізувати. Що у цьому випадку отримає місто? Сучасний центр надання адміністративних послуг, громадський простір, місце для зустрічей та відпочинку, а ще – нову гілку туристичного маршруту, який з’єднає Алею тисячоліття із музеєм.

Оксана ВАКУЛЕНКО, «ТС»

Share Button