Про незвичайне в звичайному, миколайчики від Миколайовичів, і не лише від них, та інші дива

Нині все в людському житті і навіть у самій природі сповнено очікуванням новорічних див. Та, власне, вони вже розпочалися. Адже цикл новорічних свят в Україні 19 грудня відкриває Святий Миколай. Тож 18 грудня з Борисполя виїхали волонтери на чолі з Віктором Копаном, щоб встигнути зробити несподіваний приємний сюрприз для авдіївських школярів. Адже і сам Миколай любив робити сюрпризи. Бориспільська ЗОШ № 6 потоваришувала із ЗОШ № 6 міста Авдіївки, а бориспільські волонтери стали добрими посередниками в цих дружніх контактах.

Уже втретє вирушають волонтери до міста, жителі якого звикли до відлуння пострілів і вибухів. Хоча як можна звикнути до війни? Сама людська природа чинить опір цьому страхіттю! А радіти життю і сподіватися на краще – це також природно для людини. Тож саме напередодні новорічних свят так доречні подарунки від ровесників з Борисполя та слова підтримки. Учні з бориспільської ЗОШ № 6 навіть відеопривіт для авдіївської школи-тезки передали. А ще від них поїхало на схід України чимало солодощів, олівці, фарби, зошити.

Після нелегкої подорожі зимовими дорогами волонтери під’їздять до Авдіївки. На новорічні дива сподіваються не лише діти, на передових позиціях на них очікують бійці, яким волонтери привозять допомогу вже не вперше. Хоча останнім часом й поліпшилося постачання і харчування в армії, та все ж радіють хлопці домашнім смаколикам – пиріжкам з різними начинками, дитячим листам і малюнкам, та й просто привітам від друзів і знайомих: про них напередодні новорічних свят не забули.

Спілкування на позиціях бійців і волонтерів таке жваве, розпитують про бориспільських друзів, передають привіти, розповідають новини. Максим Шатунов, який є активним членом бориспільського Громадського формування «Сектор безпеки» (він на війні з 2014 року), з цікавістю гортає сторінки книги патріотичних поезій студента з Борисполя Олександра Копана, на обкладинці якої напис «Безсмертним героям Священної війни присвячується». Так молода людина прагне підтримати наших воїнів, піднести їх бойовий дух.

Чимало бійців уже стали добрими друзями волонтерів. Тут зустріли, приміром, Володимира Безхлібного, який нині надає екстрену допомогу воїнам. Потім їдуть на передові позиції до бійців 92-ої бригади, де також зустрічають знайомих хлопців. А в підрозділі, яким командує боєць з позивним «Лютий», служать їх друзі та земляки.

Та щирі невимушені розмови тривають недовго. Волонтери поспішають, адже на них чекають діти. Тож візит до школярів з Авдіївки у день Святого Миколая став особливим сюрпризом. Ось відеопривіт, який передала до Борисполя директор ЗОШ № 6 міста Авдіївки Вікторія Шахова:

«Вітаємо педагогічний колектив Бориспільської школи № 6. Ми вкотре переглядаємо ваші подаруночки і дуже радіємо тому. Сподіваємося, що скоро зустрінемось. Тож чекайте, ми привеземо до вас наших діточок. Гарних вам свят, миру, щастя, здоров’я вам і вашим родинам. Щоб до вас ніколи не прийшла ця війна, яку ми тут похоронимо і далі не пустимо! Всього вам найкращого!»

Для школярів багатостраждальної Авдіївки він став можливим завдяки справжнім чарівникам – волонтерам Віктору Копану, Андрію Висоцькому, колишньому бійцю 72-ої бригади, ветерану АТО Юрію Бандилку, педагогічному колективу Бориспільської ЗОШ № 6 під керівництвом директора Віри Мазури, завучу цього закладу Світлані Фаріній, педагогу Валентині Кузьменко, учням та їх батькам. До них цього разу приєднався і колектив ЗОШ № 3 на чолі з директором Іриною Панкявічене. Особлива подяка міському голові Анатолію Федорчуку, депутатам Ігорю Шалімову, Валерію Мартишку, Володимиру Близнюку, заступнику голови Бориспільської ради ветеранів МВС Григорію Цікрі, керівництву підприємства «Лантманнен-Акса», Пулинській православній громаді на Житомирщині (отець Василій), подружжю Якименків – Інні і Сергію, подружжю Копанів – Наталії й Андрію, Марії Калині, Анні Антоновій та Олегу Бедій, Зінаїді Деркач, підприємцю Володимиру Каліну.

Наталія МОЖАЙКІНА, «ТС»

Share Button