Перенапруга на Лютневій: горіли комп’ютери та телевізори, а зарядки – вибухали

У Борисполі на вулиці Лютневій 17 грудня напруга «стрибнула» до 390 В. Бориспільці заявляють, що у них погоріли комп’ютери та телевізори, а ще – вимагають компенсувати збитки.

«На Лютневій, 16 в електромережі 390 Вольт… У мене вибухнула зарядка мобільного і приставка Т2», ‒ написав Олег Бабич у Facebook.

Ще один житель того ж будинку Богдан Федорченко повідомив, що у нього згоріло двва комп’ютери, роутер та зарядка до телефона: «Приблизно о 01:00 ночі почались постріли з розеток та мигання лампочок. Згоріло 2 комп’ютери, роутер, зарядка до телефона. У сусідів погоріли телевізори. Через 15 хвилин вимкнули світло в усьому будинку. …Хто компенсуватиме збитки?!».

За інформацією першого заступника міського голови Миколи Корнійчука, така ситуація виникла не в одному будинку, а одразу в трьох: «Якщо з’явилась напруга 280-300 В, то це означає, що вигоріла фаза «0». Проте, якщо йдеться не про один будинок, то це проблеми на підстанції. За останніми даними, підстанцію відключили і проводять огляд».

 

Як повернути гроші за ремонт? Юристи радять наступний алгоритм дій:

  1. Насамперед потрібно зателефонувати диспетчеру електромереж і диспетчеру компанії-управителя та зафіксувати звернення з приводу даного випадку. При цьому необхідно записати час та прізвище людини, яка прийняла усне звернення, а також номер заяви.

Винним у пригоді є:

– якщо порушення на внутрішньобудинковій ділянці електромережі – компанія-управитель, надавач комунальних послуг;

– якщо порушення відбулись поза межами внутрішньобудинкової мережі – постачальник електроенергії.

  1. До приходу комунальників та електриків потрібно зробити фото, відео для підтвердження пошкодження мережі, техніки.
  2. Відтак потрібно направити звернення в обидва заклади з підписами двох сусідів, з вимогою з’ясування причини перепаду напруги та здійснення обстеження приміщення.
  3. Під час обстеження приміщення працівниками комунальних підприємств має бути складено акт про порушення. При заповненні цього акта варто наполягати на вказуванні причини – «техніка згоріла внаслідок перенапруги». Якщо представник підприємства відмовляється вказати це в акті, заявник не зобов’язаний його підписувати. Один примірник акта потрібно залишити заявникові та зберігати.
  4. Після цього необхідно звернутися до підприємства з ремонту техніки та попросити акт обстеження, де має бути вказано причини пошкодження, можливість і вартість ремонту. Обов’язково зберігайте чек, квитанцію про послуги сервісного центру з ремонту техніки.
  5. Відтак потрібно отримати висновок електротехнічної експертизи. В суд можна подавати і без цього висновку, і вже під час судового розгляду наполягати, щоб експертиза була проведена за запитом суду. За цю експертизу доведеться заплатити, але в подальшому, якщо рішення суду буде на вашу користь, ці кошти можна буде стягнути з відповідача.
  6. Зібравши докази, потрібно написати обґрунтований лист-претензію, виклавши суть, причини та вимоги. У листі вказати «додатки» та назви документів і кількість їх аркушів (акт-претензія, чеки, відповіді, висновки).
  7. Претензію направляйте або рекомендованим листом з описом вкладення, зберігаючи корінець про отримання, або надайте особисто в канцелярію, попросивши проставити відмітку про отримання (номер вхідного документа, дату, підпис про отримання). Відповідно до Закону України «Про звернення громадян» ваше звернення має бути розглянуто протягом 30-45 днів.
  8. Якщо відповідь не надійшла:

– телефонуйте в організацію та питайте, де відповідь;

– звертайтесь до юристів, щоб підготувати позовну заяву для подальшого звернення до суду;

– зверніться до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини із заявою щодо порушення ваших прав на звернення, вказавши обставини справи та назву підприємства, яке вчасно не надало відповідь.

Для того, щоб соціально незахищеним верствам населення отримати безоплатну вторинну правову допомогу (призначення адвоката за рахунок держави), потрібно звертатись до найближчого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Там вам допоможуть скласти звернення, претензії, а якщо ви маєте право на призначення адвоката, гарантованого державою, вам потрібно буде зібрати документи й оформити звернення. Після того, як буде призначено адвоката, він допомагатиме зібрати доказову базу, складатиме позовну заяву та представлятиме ваші інтереси в суді.

Інф. «ТС»

Share Button