Глибоке – як частинка Бориспільської ОТГ

Віднедавна це село разом з іншими шістьома – у складі Бориспільської громади. Чи не почувається воно після цього обділеним і яке «придане» отримав Бориспіль за Глибоким, розповів його староста, уродженець Глибокого Олександр Сивець.

Будинок культури, стадіон, школа, дитсадок, адмінприміщення, поштове відділення, магазини – ось перелік того, що отримав Бориспіль, прийнявши у свою родину Глибоке. А ще – близько трьох тисяч населення та декілька невирішених донині проблем. Ну і, звісно, романтику передмістя: природу, ставок, привітних людей, які вітаються з тобою навіть якщо ви незнайомі.

Сьогодні гість «ТС» – староста села Олександр Сивець. У розмові з журналістом він був відвертим…

…про будні старостату

Загалом, зауважив староста, село йому дісталося від попередньої сільської голови у гарному стані. Дороги майже всі заасфальтовані, є газ та освітлення на більшості вулиць. Проте, навіть незважаючи на це, нині староста живе в режимі збирання проблемних і нагальних питань, у вирішенні яких міг би допомогти Бориспіль.

При цьому постійно доводиться нагадувати собі та всоте роз’яснювати людям, що сільський голова і староста – це абсолютно різні посади з різним функціоналом. А сільська рада зараз називається ЦНАП – Центр надання адміністративних послуг, або ж старостат. Тож до нового формату роботи «селяни – староста» сьогодні звикають усі разом: як люди в селі, так і працівники міськради і старостату.

Не зайвим буде згадати, що нинішній староста Глибокого підтримує досить непогані стосунки із попередньою очільницею села Людмила Пасько, за потреби звертаючись до неї із різних питань, переважно стосовно документації. Адже Олександр Сивець – родом із Глибокого і добре знає село та його проблеми. Тому й швидко зорієнтувався у своїй новій роботі. Хоч ця посада і не виборна, та коли запропонував свою кандидатуру, односельці його підтримали. І це, згадує, дуже надихнуло. Допомагає у роботі й тепер. Адже коли виникають певні труднощі під час вирішення тих чи інших питань, думка про те, що за його спиною – ті, з ким він ріс, завдяки кому став на ноги й досягнув висот, спонукає боротися і йти до мети.

«Я є представником Бориспільської міської ради в селі Глибоке, – пояснив Олександр Михайлович. – Якщо в людей виникають якісь питання і вони не знають, як їх вирішити, завдання старости пояснити, куди саме можна звернутися в тому чи іншому випадку. Те, що можна вирішити на місці, звісно, вирішуємо. А якщо ні, людині рекомендуємо установи, які займаються конкретним випадком. Це ж стосується і матеріальної допомоги: за потреби пояснюю, до кого піти і написати відповідну заяву».

…про вивезення сміття з села

Староста має організувати в селі й благоустрій. Раніше вивезення сміття, приміром, було організовано одним способом. Сьогодні тендер на обслуговування всієї Бориспільської територіальної громади виграло КП «ВУКГ» і боротиметься зі сміттям у селі тепер вже це підприємство. Все це селянам потрібно пояснити, обґрунтувавши факт дещо вищої ціни віднині за цю послугу, а також переконати в тому, що укласти договори на вивезення потрібно всім жителям. Варіант «вивезу сам десь у лісосмугу» вже не проходить.

«Важливим моментом щодо вивезення сміття з села є наступне: раніше цей процес був хаотичним, неорганізованим, відповідно, з невисокою ціною. Тепер у Глибокому, як і в Борисполі, діють дещо інші ціни за цю послугу. Люди мають зрозуміли обґрунтованість нинішньої вартості вивезення сміття: КП «ВУКГ» використовує певну техніку, яку необхідно обслуговувати, платить зарплату працівникам, податки тощо. Все це було закладено у нинішню вартість вивезення сміття з сіл і суми прораховано фахівцями», – пояснив староста, водночас висловивши сподівання, що систематизоване вивезення сміття зможе нарешті покласти край утворенню несанкціонованих сміттєзвалищ в окрузі. Адже на сьогодні це є великою проблемою як для міста, так і для сіл.

…про відремонтовані траси, як мрію

Під час розмови Олександр Сивець наголосив, що відсотків 90 доріг у селі заасфальтовано. Звісно, ямкового ремонту вони потребують, але це поточні питання, які вирішуватимуться під час загального ямкового ремонту доріг усієї ОТГ.

Деякі проблеми, щоправда, є, але вони потроху починають вирішуватися завдяки втручанню нової влади Бориспільської ОТГ. «Я постійно звертаюся до відповідальних осіб із проханням допомогти у вирішенні того чи іншого, і вони допомагають. Можливо, не так швидко, як хотілося б, але тут, по-перше, є певна процедура, що займає час. По-друге, громада у нас тепер велика і всі потребують уваги. А по-третє, ще не так багато часу минуло, як нова влада почала працювати. Як староста маю великі сподівання, що завдяки співпраці з владою ОТГ, приміром, нарешті вирішиться питання стану траси Глибоке – Бориспіль та відрізку від Городища – до рогозівської траси».

…про проблему з питною водою

Серед всього іншого у планах сільського старости цьогоріч збудувати в селі бювет із системою очищення, адже село, як виявилося, має проблеми з водою. Це будівництво відбудеться за депутатські кошти Дмитра Суліми, округом якого є територія Глибокого і Городища.

О. Сивець розповів, що вода з колодязів у селі є непридатною для вживання. Це люди помітили вже давно за її смаком, складом та запахом. До того ж за останні роки рівень ґрунтових вод дуже знизився, тому й колодязі повисихали. Відтак, зараз скрізь по Глибокому – переважно 30-метрові скважини. Їх почали пробивати ще наприкінці 90-их. І якщо раніше вода з них була чистою та смачною, то зараз набрана вода через деякий час стає жовтого кольору. Тому люди б’ють скважини на 60, а то й на 100 метрів.

Більше того, виявляється, що з кінця тих же 90-их у Глибокому взагалі відсутня система водопостачання. Відновленню вона не підлягає, підкреслив староста. А ось встановити у селі бювети – справа потрібна і нагальна. Тож перший із таких має з’явитися вже цьогоріч.

…про «переселення» шкільної їдальні

Спілкуючись із старостою Глибокого, зрозуміла, що глобальних проблем село, на щастя, не має. Однак до тих, які потребують вирішення, належить, наприклад, і питання шкільної їдальні. Справа в тому, що їдальня на території школи стоїть окремим приміщенням від навчального корпусу. Це дуже незручно. Особливо холодної пори року.

«Якщо не помиляюся, це приміщення збудоване ще у 30-их роках, – наголосив староста. – Воно невелике, з неякісним кухонним обладнанням. І це не діло, що в нинішньому столітті діти змушені вулицею одягнутими перебігати в інше приміщення їдальні. З цього питання спілкувався з міським головою та відповідальними за це посадовцями й отримав досить обнадійливу відповідь, що вирішити питання можна, але не так швидко, як хотілося б».

…про плани щодо зони відпочинку

Глибоке має ставок у формі підкови, який почали облаштовувати, заглибивши трохи, але на цьому роботи припинилися. Тож Олександр Сивець разом із депутатом Дмитром Сулімою мають намір відновити роботи, облаштувавши і прилеглу до водойми територію, щоб у селі була красива і комфортна зона відпочинку.

За його словами, навідувався до водойми і профільний заступник міського голови Віталій Горкун. Під час обговорення вирішили існуючий проєкт реконструкції ставка дещо відкоригувати. Поблизу ставка, зокрема, планують облаштувати освітлений парк, де вдало розміститься спортивний майданчик. Для чого він буде – гри у футбол чи баскетбол – ще не визначилися.

«З Дмитром Сулімою ми постійно спілкуємося і підтримуємо зв’язок. Він є досить частим гостем у селі. І за цей короткий проміжок часу вже встиг багато в чому допомогти нашим жителям. В основному це юридичні консультації, в чому Дмитро Васильович є фахівцем. Але вирішено й багато питань, що стосуються життєдіяльності округу № 29. Працювати з ним досить легко. Імпонує те, що він завжди виконує обіцяне і відгукується на прохання», – дав свою оцінку депутатській роботі пана Суліми староста.

…про малих бориспільців у дитсадку села

У Глибокому в досить непоганому стані дитячий садок. Там свого часу було відремонтовано фасад, замінено дах, встановлено електроопалення, зроблено озеленення території та викладено тротуарну плитку. Але, за словами О. Сивця, у планах ремонт приміщення ще однієї групи. Причиною цього стало те, що останнім часом побільшало звернень від батьків, котрі хочуть влаштувати свою малечу до дитсадка. У тому числі з Борисполя. Підготувати цю групу навряд чи встигнуть до 1 вересня, але, принаймні, проєкт цього року зробити запланували.

Варто наголосити, що населення Глибокого разом із Городищем – майже три тисячі. Серед них чимало молоді, яка із села «не втікає», а навпаки, будується тут. Тому населення Глибокого не зменшується, а збільшується. І, відповідно, виникає потреба у додаткових місцях в дитсадку. «Мабуть, це тому, що у нас комфортне життя», – розмірковував під час розмови староста.

Щодо інфраструктури, то на численні прохання людей із 15 червня запрацював маршрут 5-Г «Автосервісу» Городище – Глибоке – Бориспіль. Та, на жаль, поки що ним користується мало пасажирів. Це, побоюється староста, може призвести до відмови перевізника від цього маршруту, адже собі у збиток не працюватиме.

…про співпрацю старост між собою і з місцевою владою

Староста вважає, що проблематика всіх сіл, що приєдналися до Борисполя, схожа: «Тому всі старости Бориспільської ОТГ вирішили спільно розв’язувати наболілі питання. Разом заходимо до того чи іншого заступника або ж у відділ, щоб отримати відповіді на запитання, що стосуються сіл, якими опікуємося. Усе доступно, швидко і без проблем».

З приводу цього Олександр Сивець наголосив: «Поки є усвідомлення того, що мене розуміють в Борисполі, що у мене виходить щось змінити в селі на краще, я працюватиму на цій посаді. Усі – новий міський голова з командою і ми, старости, прийшли на свої посади майже одночасно. Разом вчимося виконувати нові для нас обов’язки, пізнавати специфіку державної служби, співпрацювати. І разом крокуємо до спільної мети – сильної і самодостатньої об’єднаної громади, в якій кожному є місце, ніхто не обділений, відчувається підтримка і захист. Це – наша ціль. І ми її досягнемо!»

Share Button