ПЕРШИЙ НЕОФІЦІЙНИЙ ФОРУМ ПРО ПЕРВИНКУ

У Борисполі відбувся перший неофіційний форум комунальних некомерційних підприємств первинної ланки медичної допомоги. На порядку денному – проблемні питання та шляхи їх вирішення.

Попри примхи погоди – ожеледицю, форум відвідала 91 особа з 14 областей країни. Водночас захід був доступний й режимі прямого ефіру, адже, за попередніми даними, онлайн-реєстрацію пройшло близько двохсот учасників.

Директор КНП «Бориспільський міський ЦПМСД», ініціатор зустрічі Євгеній Черенок наголосив: «Ми підтримуємо реформу, однак залишається багато запитань, більшість з яких вирішуються на місцях». На думку Євгенія Павловича, однією з проблем є робота за новими принципами, на противагу тим, до яких вже звикли.

Присутні ділилися досвідом, з вуст експертів дізналися, що чекає на первинку в прийдешньому 2019-му. Приділили час і обговоренню інформатизації ЦПМСД, онлайн-інструментів управління КНП, розвитку громадського здоров’я та стану госпітальних округів. Порушили питання нарахування зарплати в КНП, які почало фінансувати НСЗУ.

Регіональний координатор із питань підтримки реформи охорони здоров’я в Київській та Вінницькій областях Таміла Лєпьошкіна одним із плюсів називає саме збільшення коштів за роботу лікарів сімейної медицини, а також створення закладів первинної медицини нового формату, які здатні самостійно господарювати.

Станом на сьогодні декларацію з лікарями підписали майже 22 млн українців. Та присутні ставили під сумнів коефіцієнт у 2000 пацієнтів на одного медика, мовляв, «чи не забагато».

Заступник міського голови Людмила Пасенко зауважила про визначення у Борисполі тих закладів, що мають перетворитися на військові шпиталі.

Інф. «ТС»

Share Button