Із девізом у серці «Я люблю Рогозів»

На Зелені свята Бориспільська територіальна громада зібралася, щоб привітати рогозівців з Днем села. Варто наголосити, що це перший подібний захід після об’єднання. На святкування завітали міський голова Володимир Борисенко, депутати міської ради Микола та Євгеній Грони. Привітати рогозівців і водночас підтримати свою колегу – старосту Тетяну Скрипку, приїхали старости інших старостинських округів громади.

Урочистості мали розпочатися близько 15.00, та автор цих рядків приїхав раніше, щоб усе роздивитися та про все дізнатися. Прибув саме тоді, коли встановлювали сцену, розставляли стільці, підключали звукотехніку. В усій отій метушні «крутилася» і Тетяна Миколаївна: зосереджена і готова вирішити будь-яку проблему, щоб найголовніше для рогозівців свято відбулося на найвищому рівні.

Святкування почалося зі спортивних змагань. О 10-ій ранку стартував STREETBALL. З 10.30 – змагання з футболу на Кубок села Рогозів у віковій категорії 2005-2006 рр. н. О 13.00 колектив майстерні дитячих свят «Show Kids» почав розважати малечу, залучаючи до різноманітних конкурсів, забав та розваг. Окрім того, можна було скуштувати солодку вату, купити надувну кульку чи якусь іграшку, зробити аквагрим. Ще було облаштовано фотозони, де кожен бажаючий на їхньому фоні міг зробити селфі чи гуртовий знімок. О 15.00 стартувала власне святкова програма з піснями, танцями та нагородженнями. І насамкінець організатори влаштували дискотеку, що тривала до пізнього вечора.

У такий день прийнято вручати подарунки. Найперший зробила староста разом із декількома підприємцями: напередодні в центрі села було встановлено стелу з підсвічуванням «Я люблю Рогозів». Це була ініціатива Тетяни Скрипки, а допомогли їй небайдужі жителі: хтось фінансово, хтось із транспортуванням. А основну роботу виконав місцевий коваль Максим Тітінков, який і виготовив конструкцію.

Ще один подарунок рогозівцям – садовий трактор «ALPINA AT4 84 A» – від керівництва територіальної громади. Тепер у селі буде легше та швидше скошувати траву чи бур’яни.

А зараз настав час розповісти про особисті подарунки, які підготували представники влади. Почали з рогозівської футбольної команди, яка перемогла в турнірі на Кубок села Рогозів. Вручав переможний кубок директор Бориспільського міського центру спорту та фізичного здоров’я населення Микола Костянець. Окремо нагородили Володимира Шаповала, як кращого воротаря, та Олександра Вострікова, як кращого гравця.

За вагомий особистий внесок та плідну, безкорисну працю на благо рідного села також відзначили найактивніших рогозівців і підприємців. Ще подарунки отримали господарі, які зразково утримують свої садиби.

Не обійшли увагою найстарших та найменших жителів. Так, найстаршим жителем села серед чоловіків по праву є Михайло Олександрович Кучерин, 1927 року народження. Серед жінок – Євдокія Григорівна Гапон та Софія Давидівна Колесник, які народилися 1928 року. Найменшій рогозівці – Дарині Бодренко, 20 червня виповнилося 10 днів. Почесними грамотами, цінними подарунками, вітальними словами рогозівців обдаровували і міський голова, і депутати, і сільська староста.

Володимир Борисенко не тільки привітав рогозівців, а й похвалив перед людьми їхню старосту Тетяну Скрипку:

– Підтримуйте її, а ми, своєю чергою, всі разом робитимемо все, щоб реконструювати клуб, щоб парк набув європейського рівня, щоб дороги були заасфальтовані та освітлені й усе у вас було по-європейськи. Сьогодні до Рогозова, до вас, до Тетяни Миколаївни завітали всі наші старости, щоб подивитися і повчитися. І скажу, повчитися є чому.

На святі вітальне слово виголосив і депутат цього округу Микола Грона:

– Останнім часом, коли їду нашим селом, відчуваю гордість і задоволення від того, як змінюється воно на краще. І це вважаю, завдяки двом обставинам. Перша – ви зробили правильний вибір на виборах восени. Друга – ви самі захотіли, щоб наше село стало одним із кращих. За пів року багато зроблено. А в планах і відновлення будинку культури, і відведення стоків від озера, і відбудова амбулаторії.

Тетяна Скрипка подякувала всім, хто допомагав і допомагає їй у роботі на благо громади:

– Це свято всіх, хто тут народився і виріс, хто переселився з інших регіонів, хто купив дачу або просто приїхав погостювати. Хоч наш Рогозів, якщо вірити історії, і сивочолий «дідусь», утім, це сучасний та культурний населений пункт. Тільки погляньте на дитячий садок, на школу, на омолоджений центр села! Хочу разом з вами порадіти оновленням у нашому селі. Щира вдячність усім, хто надавав фінансову або фізичну допомогу і підтримку, найсвідомішим, найактивнішим односельцям та працівникам ВУКГ, які власноруч творили красу й наводили лад у Рогозові. Наше головне завдання – не зіпсувати зроблене, підтримувати порядок. Адже в чистій домівці набагато приємніше творити, навчатися, відпочивати. Від керівництва територіальної громади ми отримали в подарунок садовий трактор для боротьби з бур’янами, а від депутата нашого округу Миколи Грони – повний причіп зелених насаджень, які вже висадили. Від мене, і не тільки, у подарунок – конструкція «Я люблю Рогозів». Дуже сподіваюся, що це не просто гарні слова чи літери,  це девіз кожного з нас, що йде від серця. А з подарунками до конкурсу допоміг депутат міської ради Євгеній Грона. Дякую всім небайдужим!

Концертна програма цього дня була дуже насиченою. Понад чотири десятки виступів подарували артисти іменинникам – жителям села Рогозів та гостям. Піснями й танцями вітали творчі колективи старшої і середньої груп дитячого садка «Сонечко», народний ансамбль танцю «Міленіум», хореографічний колектив «Бориспільські молодички», оплесками зустрічали солістів Тетяну Брову, Лізу Бурмаку, Анну Матько, Анну Маліновську.

А ще вітав односельців «Піснею про Рогозів», піснями «Гуляв я три роки», «Ярмарок», «На день села я збиралася» донедавна забутий рогозівський ансамбль «Родина», який вдалося відродити завдяки Тетяні Скрипці.

Окремо варто сказати про виступ народного аматорського вокального ансамблю «Оріяна», учасницею якого є рогозівська староста. В їхньому виконанні прозвучала «Пісня про Рогозів», яка, зі слів ведучої, понад 15 років існувала лише словами на папері і сьогодні відбулася її прем’єра.

Учасниці ансамблю взяли участь і в троїцькому обрядовому дійстві, який підготували працівники управління культури виконавчого комітету Бориспільської міської ради. А допомагали «Оріяні» проводити обряд артистки народного хореографічного ансамблю «Міленіум».

Коли свято добігало кінця, почув враження, якими ділилися між собою односельці. Сподобалося всім. Навіть попри те, що не було запрошених зіркових колективів, а лише «свої» артисти. Та, можливо, наступного року настануть кращі часи і Рогозів на День села зможе дозволити собі і «зірок».

Павло МАГДЕНКО, фото автора

_DSC0623_DSC0693_DSC0411 _DSC0883

Share Button