ХЛІБОМ-СІЛЛЮ У БОРИСПОЛІ ЗУСТРІЧАЛИ ДЕЛЕГАЦІЮ З ЯПОНІЇ

З хлібом-сіллю у центральній міській бібліотеці зустрічали делегацію з Японії. В силу певних обставин зустріч, яку запланували ще на осінь, відбулася 4 грудня. Її мета – знайомство з роботою ГО «Новий схід», куди входять вимушено переміщені особи, які нині мешкають у Борисполі.

Гостей країни, де сходить сонце вітали пишним короваєм та українськими піснями вихованці дитячої музичної школи (директор Надія Ганудельова) та народний фольклорний аматорський ансамбль «Травневі Роси» (керівник Інна Миколаєнко). Виконуючий обов’язки міського голови Микола Корнійчук подякував за візит до міста, на згадку про яке подарував фотоальбом і сувенірну тарілку з визначними пам’ятками Борисполя. Переводячи дух, жителі Японії запевнили, що з усіх місць України, які їм вдалося відвідати, так «пишно» їх ніде не зустрічали.

За «круглим столом» голова ГО «Новий схід» Тамара Василенко розповіла про існуючі проблеми і надію на державні програми, які колись запрацюють, та презентувала відеозвіт про діяльність організації й життя переселенців, а саме – їхнє дозвілля, житлові умови, грантові проекти, що вже вдалося отримати та реалізовувати. Окреме місце мала тема співпраці з громадою та владою, що йдуть назустріч людям, які опинилися у складних життєвих обставинах, про що наголосили секретар міської ради Ярослав Годунок та керуюча справами місьвиконкому Людмила Передерей.

Під час діалогу було помітно, що іноземні гості мало знають про конфлікт на Донбасі. Їхня мета – дізнатися про це більше, розповісти вдома і, можливо, налагодити співпрацю на духовному та матеріальному рівнях. Тому аби зрозуміти, в яких умовах перебувають вимушено переміщені особи, японці обрали Бориспіль, про який до цього чули багато гарних відгуків, та район Донбасу, хоча й не потрапили туди з метою безпеки. Натомість українці зі сходу приїдуть самі задля зустрічі на мирній території.

Насамкінець Т. Василенко висловила сподівання, що така зустріч переросте у велику дружбу між жителями Японії та вимушено переміщеними особами з Донбасу.

Інф. «ТС»

Share Button