Медичні заклади – в підпорядкування громад, бориспільську лікарню «поділили» відповідно до кількості населення

Із сесії Бориспільської районної ради

Засідання чергової сесії Бориспільської районної ради, яке відбулося 23 червня, розпочалося зі звернення депутата райради від політичної партії «Європейська солідарність» Юлії Семенової. Вона зверталася особисто до голови райради Антона Мотрича, який напередодні (з її слів) відповів їй у занадто різкій формі, коли пані Семенова намагалася дізнатися про порядки денні комісій. Як результат, вона нічого не дізналася.

– Така форма спілкування порушує депутатську етику та регламент Бориспільської районної ради, що не прийнятно в стінах районної ради, – наголосила народна обраниця. – Також ми вимагаємо, щоб на сайті були заздалегідь опубліковані всі питання, що виносяться на сесію.

Антон Мотрич відреагував на звернення, повідомивши, що нікому ніколи не забороняв відвідувати засідання комісій. Тому шановній депутатці краще було б звертатися до голів комісій напряму.

Забігаючи наперед, скажемо, що впродовж сесії деякі депутати озвучували свої зауваження, які стосувалися ефективної роботи апарату районної ради та депутатським корпусом, що більше свідчить про порушену або не достатньо налагоджену комунікаційну складову (читай «зворотній зв’язок» – авт.).

На VIII пленарному засіданні розглядали 18 питань. Могло бути більше, проте три додаткові, внесені з голосу, депутати не підтримали. Одне з відхилених питань навіть викликало жваве обговорення. Йшлося про бажання депутатки від політичної партії ВО «Свобода» ввійти до земельної комісії. Зокрема, її однопартійці наголосили, що, не підтримуючи цей проєкт, порушуються права і бажання їхньої колеги бути в тій комісії, в якій вона хоче. Щоправда, це аж ніяк не вплинуло на депутатів. Рішення залишили без змін.

Перші питання стосувалися затвердження чотирьох програм. Перша – щодо фінансування заходів із відбору громадян на військову службу. Як пояснив голова Бориспільської РДА Руслан Дяченко, кошти на це передбачено, але для їх освоєння потрібно затвердити згадану програму. До теми озвучили пропозицію про фінансову підтримку громадян, які пішли чи підуть на схід обороняти Україну. Нагадаю, раніше була практика виділяти кошти з бюджету, але після децентралізації районна рада втратила такі повноваження. Втім, як наголошували, вихід завжди є і його шукатимуть. Поки що це можна зробити через депутатські кошти.

Друга програма стосувалася фінансування, утримання та забезпечення діяльності Переяслав-Хмельницького територіального центру соціального обслуговування. Йшлося про виділення коштів працівникам. Адже центр зараз перебуває на стадії ліквідації і щоб її завершити, потрібно затвердити цю програму. Що депутати і зробили.

Третя стосувалася «розвитку лісового фонду Бориспільського району». Слово взяв переяславський депутат Юрій Бобровнік, який нагадав, що свого часу колишній голова Переяслав-Хмельницької РДА своїми діями завдав збитків лісовому фонду. Тому потрібно його борг вимагати через суд. На це керівники району відповіли, що це питання вже аналізували і зараз намагаються знайти механізми, як стовідсотково повернути борг колишнього голови.

Затвердили депутати і четверту Програму про підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоресурсів у Бориспільському районі на 2021-2026 роки. Виконувати її планують за рахунок впровадження передових технологій. Поки що йдеться про комунальні підприємства. З часом розширять дію Програми на інші сфери. Оскільки в райраді коштів немає, то залучатимуть гроші з обласного та державного бюджетів.

Наступний блок питань стосувався виходу районної ради зі складу засновників. Йдеться про КНП «Бориспільський районний центр первинної медико-санітарної допомоги», КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» та КП «Благоустрій». В результаті всі медичні заклади на території колишнього Бориспільського району відійшли в підпорядкування громад. Щодо лікарні, її, так би мовити, поділили, відповідно до кількості населення. Частка Бориспільської громади становить 50%, Вороньківської – 18%, Гірської – 10%, Пристоличної – 16%, Золочівської – 6%. КП «Благоустрій», вважай, передали в підпорядкування Бориспільської міської територіальної громади.

Щодо інших питань, затверджених народними обранцями:

– КП «Бориспільрайпроект» розширить перелік своїх послуг. Зокрема, планують отримати відповідні ліцензії для роботи в медичній сфері та використання надрів.

– Ташанська та Золочівська сільські ради отримають субвенції. Перша – на ремонт приміщення центру соціального обслуговування, друга – на систему опалення в лікарні.

– Залишки за коштами, що залишилися з минулого року в районному та обласному бюджетах (а це понад 16 мільйонів гривень), виділять на різні сфери життєдіяльності.

– Весь інвентар, який належав Бориспільському районному центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», передано, точніше, залишено в школах району, де він і знаходився: це м’ячі, спортивні знаряддя, меблі тощо.

– Передано медичні автомобілі, що перебували в спільній власності територіальних громад сіл (ті населені пункти, які приєдналися до Борисполя), у власність Бориспільської міської територіальної громади.

Павло МАГДЕНКО

Share Button