ЗУМІТИ І ВСТИГНУТИ ВСЕ!

Депутат Бориспільської міської ради Ірина Панкявічене поділилася секретом свого успіху в усіх починаннях

received_515815009858226_

Депутат Бориспільської міської ради від політичної сили «НАШ КРАЙ», заступник голови комісії з питань планування бюджету та економічної реформи Ірина Панкявічене круто перевернула життя бориспільців ввіреного їй уже вдруге округу. Нарешті за довгі роки мешканці одного із найстаріших мікрорайонів міста отримали світло на вулицях, якісне дорожнє покриття і безпечні тротуари.

Подальші п’ять років Ірина Панкявічене опікуватиметься округом № 4 (вулиці В. Лисиці, Зарічна, Польова: 1/1, 1-А, 1, 2-А, 3-А, 3-27, 29-38, 40-42, 48/1, 48-А, 48-Б, 48-В, 48-Г, 48-Д, 48-Е, 48-Ж, 48-З, 48-К, 48, 50, 52, 54, 56, 58, 62; Солов’їна, Б. Іванова, В. Симиренка, В. Стуса, Г. Успенського, Глінки, Г. Тютюнника, І. Сулими, Князя Бориса, М. Кропивницького, Молодіжна, О. Пчілки, О. Вишні, П. Орлика, Південна, Сагайдачного, Севастьяна, Степова, Черняховського, Івана Некрашевича, Котляревського, провулки Котляревського, Василя Стуса, Південний, Сагайдачного, Севастьяна).

Знаючи, наскільки активно вона «кинулася у бій» із проблемами округу за роки своєї минулої каденції, «ТС» поцікавилася, чи не зник у цієї ділової жінки запал до ось такої роботи на громадських засадах, що запланувала зробити на окрузі та що вже вдалося із запланованого.

– Ірино Анатоліївно, часто можна почути, що депутатами мають бути чоловіки, що це не жіноча робота, бо вимагає багато часу та витримки. Поділіться рецептом, як бути успішним депутатом, працювати на відповідальній посаді, бути дружиною, мамою, бабусею і при цьому завжди залишатися спокійною, усміхненою та елегантною жінкою?

– Мені здається, що тут більше відіграють роль риси характеру людини, ніж стать. Я – трудоголік, роботи не боюся, маю активну життєву позицію. Близькі мені люди навіть можуть сказати, що я собі роботу шукаю. Якщо щось запланую, то завжди доведу справу до завершення. При цьому обов’язково потрібно раціонально розподіляти час. Ось мені, наприклад, часто не вистачає годин у добі, щоб встигнути все заплановане. З дитинства всім цікавилася, багато чого робити навчилася сама, здавалося, що немає такої справи, яку б не вміла. Тому це не рецепт, а просто бажання працювати, допомагати людям, жити на позитиві… А коли робиш добрі справи, то чому б і не посміхатися?!

Бориспільці вдруге обрали вас депутатом, а, отже, довіряють вам. Що корисного вдалося зробити для округу за минулої каденції?

– Цієї каденції мені легше, оскільки зона моєї відповідальності на ці п’ять років – мій колишній округ, на якому багато чого вдалося зробити, зокрема, це освітлення на всіх його вулицях. І якби не пандемія, то на 90% вдалося б виконати всі завдання, які поставили переді мною виборці минулої каденції. Але плани доводилося змінювати, аби вирішити більш нагальні питання. Так, були готові проєкти на капітальний ремонт відразу кількох вулиць. А округ налічував понад 40 вулиць! Тому важко було догодити всім виборцям, бо мала дуже великий обсяг роботи. Однією із перших заасфальтували вулицю Олени Пчілки, слідом Пилипа Орлика. На Польовій зробили капремонт відрізку дороги від перехрестя з вул. Котляревського до озера Гульківка з водовідведенням та облаштуванням тротуару. Також було зроблено тротуар по Польовій в районі зооветцентру. Зауважу, що у мікрорайоні Дубичанський бориспільці довгий час жили на вулицях, які з 1965 року не були заасфальтовані, тому минулої каденції саме цим вулицям приділила найбільше уваги. Відтак, на сьогодні тут залишилося заасфальтувати лише кілька провулків.

– Гадаєте, ваша депутатська діяльність приносить користь округу і місту загалом?

– Це повинні сказати бориспільці, а не я. Але намагаюся бути активною як на своєму окрузі, так і на рівні міста. Проблеми округу, яким опікуюся, добре знаю, оскільки сама тут мешкаю, і всі діти, які навчаються в школі, проживають неподалік, спілкуюся з їхніми батьками.

А щодо нинішньої каденції, то одним із перших завдань, за які взялася, є вирішення проблеми водовідведення із подальшим асфальтуванням багатостраждальної вулиці Григора Тютюнника. Справа в тому, що воду звідти немає куди відвести, адже сама вулиця занизька відносно сусідніх. Тому було і є багато звернень від мешканців цієї вулиці щодо вирішення цих проблем. Це питання вивчалося комплексно із залученням фахівців, і ремонтні роботи на Григора Тютюнника нарешті розпочалися. До слова, на окрузі вже доводилося вирішувати питання з водовідведенням на вулицях Севастьяна, Котляревського, Польовій уздовж озера Гульківка та на перехресті вулиць Польова – Остапа Вишні. Є ще одна така проблемна локація, яка потребує на сьогодні невідкладного вирішення. Знаходиться ця ділянка по вул. Південній: між будинками 16 та 14 проходить провулок, яким користуються всі, коли він не підтоплений водою. Що це за земельна ділянка і взагалі яке її призначення – ще потрібно буде дізнатися, а тоді вже братимуся за вирішення питання її водовідведення та приведення до ладу.

Користь від моєї депутатської діяльності не тільки в асфальтуванні вулиць та їхньому освітленні. Так, звичною справою на окрузі, яким опікуюсь, є вирішення соціальних питань його мешканців, серед яких домінує матеріальна допомога тим, хто цього потребує, і відбувається це за зверненнями виборців. А також щорічні привітання від мене як депутата з нагоди Дня пам’яті та примирення, Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні учасників бойових дій та дітей війни, які проживають на окрузі.

Що ще запланували зробити на окрузі?

– Усе заплановане спрямоване передусім на благоустрій округу. Зокрема, планую закінчити роботи з асфальтування вулиць Зарічна, В. Лисиці, Солов’їна; капремонт вулиць М. Кропивницького, Сагайдачного, встановлення обмежувачів руху по вулиці Бориса Іванова, а також завершення робіт із облаштування тротуарів по вул. Польова (від озера Гульківка до перетину з вул. Глибоцькою) та по вул. Котляревського (від перетину з вул. Польовою і до кінця цієї вулиці). Вулиця Польова дуже довга, тому є потреба також в облаштуванні тротуару для пішоходів від перетину з вул. Короленка і до виїзду на Київський Шлях. Цією частиною вулиці опікується інший депутат, але я його підтримаю на 100% у позитивному вирішенні цього питання. Польова має потужне транспортне навантаження, що унеможливлює перетин або рух пішоходів. Вулицею йдуть учні до ЗОШ № 3, на жаль, часто виникають аварійні ситуації з дітьми і дорослими на дорозі. Проблемою також є те, що частина вулиці звужується та має закриті круті повороти.

До слова, роботи на ввіреному мені окрузі уже тривають. У травні цьогоріч закінчено капітальний ремонт дороги по вул. В. Симиренка, за що щиро дякую працівникам Головного управління ЖКГ та профільному заступнику міського голови Віталію Горкуну.

На 4-му окрузі, яким опікуєтесь, знаходиться озеро Гульківка. Чи буде продовжено благоустрій прилеглої до нього території?

– Тішуся, що вдалося зробити на Гульківці за минулої моєї каденції. І, зокрема, що нарешті озеро почистили, спланували та розчистити територію навколо, адже всі пам’ятають, який вигляд мала ця зона відпочинку раніше. Пізніше встановили дитячий майданчик. І сьогодні бориспільці мають чудове місце для відпочинку. Зазначу, що з облаштування цієї території було пророблено велику роботу як місцевими жителями, так і активістами. Планую продовжити облаштування зон відпочинку біля Гульківки з встановленням там спортивних майданчиків, створенням пішохідної доріжки навколо з освітленням. За підтримки міського голови Володимира Борисенка цієї весни на території навколо озера було висаджено сакури і троянди. Щиро дякую всім, хто долучився до висадження зелених квітучих насаджень. Але благоустрій цієї зони відпочинку продовжується: окреслено подальші дії щодо облаштування території та встановлення там спортивних зон для дітей і молоді.

Та все ж, незважаючи на всі докладені до благоустрою зусилля, між озером та територією ЗОШ № 3 є не облаштована ділянка. Причина: вона перебуває в оренді. Звісно, було б чудово, якби там можна було збудувати об’єкт спортивно-оздоровчого призначення, про який йшлося ще кілька років тому. Нагадаю, що в результаті проведення громадських слухань дійшли спільної згоди, що висотки там будувати недоречно, а ось комплекс спортивного призначення не був би зайвим.

Що ще потрібно зробити, щоб у місті жити було комфортніше? Що, на вашу думку, залишилося поза увагою влади?

– Поза увагою влади нічого залишатися не повинно. Такого апріорі не може бути. Нас обирали не для того, щоб ми чомусь не приділяли увагу. Нас обрали депутатами, щоб ми з іншими представниками місцевої влади тісно співпрацювали. В принципі, так нині і відбувається: кожен із нас, депутатів, доносить до влади проблеми свого округу і ми спільно вирішуємо їх на профільних комісіях. Хочу звернутися до жителів нашої ОТГ, щоб ті не були байдужими і зверталися до своїх депутатів з приводу тієї чи іншої проблеми. Не всі депутати, особливо нові, досконало знають свої округи. І саме такі звернення від жителів допоможуть кожному народному обранцю якісніше виконувати свою роботу на користь громади. Для створення кращих умов життя і вирішення певних питань людям потрібно активізуватися і налаштуватися на тісну співпрацю з депутатом.

У соцмережах від бориспільців часто можна чути нарікання, що проблемні питання на рівні міста вирішуються не так швидко, як хотілося б. Прокоментуйте це як представник депутатського корпусу.

– Я ніколи не пишаюся тільки власними досягненнями. Тішить, коли та чи інша проблема округу вирішується завдяки злагодженій співпраці депутатського корпусу, місцевої влади, комунальних установ. Ось взяти хоча б розширення Київського Шляху, що зараз у розпалі. Це той момент, який буде корисний не лише жителям певного округу, а всьому місту і навіть області, оскільки добре знаємо, який потік машин їде через Київський Шлях.

Так само можемо пишатися будівництвом нових освітніх закладів. Ми тішилися, коли побудували дитячий садок «Віночок» і пишаємося, що у місті свого часу було зведено Бориспільський академічний ліцей. На сьогодні добудовується і з 1 вересня запрацює новий дитсадок «Казка». Ось ці ініціативи – спільна робота всіх депутатів на користь міста. Це гордість не якогось одного конкретного депутата, а всього корпусу.

Звичайно, є ще багато проблемних і відкритих питань по місту, а тепер і в наших селах. Але все з часом вирішуватиметься. Адже багато питань, приміром, потребує і багато часу для їхнього вирішення. Хотілося б, щоб люди це розуміли і не квапили нову місцеву владу, кожен із представників якої не є чарівником, щоб змахнути паличкою і питання вирішилося. Поступово все буде, потрібно лише дати для цього час.

У чому суть роботи комісії з питань планування бюджету та економічної реформи, де ви є заступником голови?

– На сьогодні одним із перших кроків для нової влади у співпраці із депутатським корпусом у Борисполі бачу саме розвиток інфраструктури територіальної громади. Це питання комплексне, адже в ході його реалізації має бути передбачена модернізація міського транспорту і розширення транспортних маршрутів, будівництво об’їзних доріг навколо Борисполя, ремонт існуючих доріг і благоустрій вулиць, пішохідних зон, покращення стану електромереж та електропостачання, будівництво сміттєпереробного заводу, розвиток медичної галузі, вирішення соціальних питань, екологічних проблем  та безпеки жителів, розвиток освіти, культури та відпочинку, надання адміністративних послуг тощо. Ми маємо взяти курс на комплексну модернізацію всіх сфер життя нашої громади! Залучати інвестиційні проєкти, збільшувати бюджет та раціонально розподіляти кошти для розвитку територіальної громади.

Як заступник голови бюджетної комісії скажу, що на засіданні цієї комісії ми дуже ретельно розглядаємо кожне питання. Водночас тісно співпрацюємо з фінансовим управлінням і з заступником міського голови Тамарою Матяш, задаючи безліч питань та уточнень. Тобто, все скрупульозно вивчається, щоб бюджет направляти в правильне русло і щоб цей бюджет працював на нашу ОТГ.

До речі, зі створенням об’єднаної громади треба не забувати, що до міста приєдналися села, які також мають багато проблем, які потребують вирішення. Тому завдання бюджетної комісії – контролювати, щоб кошти правильно розподілялися і роботи виконувалися як у місті, так і в селах.

Завжди тішуся, коли їду містом і бачу, як виконуються певні роботи в якомусь із мікрорайонів. І тут не важливо, хто є депутатом того округу. Це означає, що і влада міста, і депутат округу постаралися, розробили відповідні програми, на виконання яких виділялися і виділятимуться кошти. Погодьтеся, сьогодні приємно пройтися вулицями та зручними тротуарами міста, приємно просто споглядати на наше місто, яке років 20 тому ще таким не було.

ДОВІДКОВО

Місце роботи: ЗОШ № 3, директор.

Про життєве кредо: «Живу своєю роботою і сім’єю, намагаюся покращити життя інших, як можу. Я щаслива, коли навколо мене всі щасливі».

Про склад сім’ї: «У нас сім’я інтернаціональна. Чоловік – литовець, зять – грек, я сама – із Чорнобиля. Тому на свята, як і в будні, готуються страви різних народів. Так,  святкуємо два Різдва (за різними календарями), два Великодні, дбаємо про сімейні традиції, тож у будинку завжди людно».

Про заняття до душі: «Мені багато що подобається. Вмію в’язати, вишивати, люблю готувати, катаюся на ковзанах, співаю, граю на фортепіано, освоїла самостійно гітару. Також малюю картини. Саме під час цього заняття можу побути наодинці з думками, щось спланувати і накреслити подальший план дій. Часу на все це, зазвичай, немає, але його намагаюся відшукувати».

Про відпочинок: «Відпочинок люблю активний. Найулюбленіше місце відпочинку – село Кийлів. Маємо там невелику дачу, але суть не в тому, щоб тільки купатися та засмагати на березі Дніпра. Коли приїжджаю туди, то відчуваю зовсім інше повітря. У будь-яку пору року манить ліс. Там я чую птахів. Там зачаровує тиша».

Юлія ЛИСИЦЯ

Фото з архіву Ірини Панкявічене

 

Share Button