«Варто робити добрі справи і підтримувати свою країну»

Напередодні Міжнародного дня волонтера зустрілася з головним спеціалістом відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю виконавчого комітету міської ради Мариною АНТОНЮК. Саме цей відділ співпрацює з волонтерами міста та координує роботу волонтерської ради. Її коментар до розвитку волонтерського руху в Борисполі підсумовує зроблене протягом останніх чотирьох років.

– Марино Василівно, останнім часом доводиться чути такі думки, що волонтерський рух пішов на спад. Чи згодні з таким твердженням?

– Думала над цим. Вважаю, просто змінилися реалії життя. Так, перші два роки, коли в армії не вистачало найелементарнішого, був шок, і люди несли все – від продуктів харчування до засобів гігієни та білизни. Закуповували на свої кошти берці, бронежилети, форму, волонтерські групи виїздили на схід по кілька разів на тиждень. Тепер, коли постачання армії поліпшилося, а українські воїни одержують найнеобхідніше централізовано, допомога волонтерів набула точкового характеру, налагодилися їхні зв’язки з певними частинами. Волонтери набули певного досвіду, та й везуть те, що конкретно замовляють воїни, приміром, запчастини до техніки, будівельні матеріали для укріплень, медикаменти, інструменти тощо. Причому кожна волонтерська група їздить до своїх хлопців, з якими регулярно підтримує зв’язок і знає їх потреби. Тож волонтерський рух триває, увійшовши лише в певне русло, і це тішить.

– Можна почути і такі думки: чи варто взагалі їздити волонтерам на схід, якщо постачання армії поліпшилося?

– Мені також про це кажуть, я ж відповідаю, що хлопцям на передовій найголовніше не лише одержати речі чи продукти, а й відчути наші любов і турботу, знати, що ми цінуємо те, що вони роблять для країни і кожного з нас. Моральний фактор відіграє значну роль. Тож як не згадати наймолодших волонтерів, у яких іноді й дорослим треба повчитися патріотизму, любові до своєї Батьківщини. У волонтерському русі задіяні всі наші навчальні заклади і навіть дошкільні, а ще ЦТТ «Евріка» і особливо Будинок дитячої та юнацької творчості «Дивоцвіт». Часто навчальні заклади організовували та проводили благодійні ярмарки, а зібрані кошти передавали волонтерам. Знаю з розповідей, що воїни носять із собою, іноді біля самого серця, обереги, виготовлені дитячими руками, маленьких янголяток, плетені жовто-блакитні браслетки, малюнки, зворушливі листи. Деякі з них зворушують мене до сліз (показує фото на мобільному телефоні). Ось маленька, обведена фломастером дитяча ручка, розфарбована у кольори національної символіки, а ось сердечко на долоні і щирі слова побажань. Видно, що дитині ніхто не підказував і вона писала щиро.

– А ще ж як тішаться хлопці там, на фронті, домашнім смаколикам, які передають бориспільські жінки!

– Так, у нас з першого року війни навіть утворилася така група під красномовною назвою «Бориспіль Сушимо борщі». Жінки знайшли сушарки, різали овочі, пакували їх і направляли у фронтову зону. А воїнам залишається тільки покласти в окріп і смачний домашній борщ готовий. Є жінки, які дізнаються, коли саме виїздить волонтерська група, та завжди передають хлопцям домашню випічку, страви, приготовлені з материнською любов’ю.

– То перелічити всіх, хто допомагає нашим хлопцям, певно, нереально?

– Гадаю і не треба: люди роблять це від душі, не потребуючи винагороди. Деякі прізвища відомі у місті, а багато хто робить добру справу тихо, не афішуючи. Але однозначно всі ці люди, які на п’ятому році війни залишаються не байдужими до долі країни і намагаються допомогти нашим воїнам вистояти та перемогти, заслуговують на слова подяки. Народ має підтримувати свою армію, яка його захищає.

– Були якісь незвичайні передачі, що особливо запам’яталися?

– Уже говорила про дитячі обереги і малюнки. Та у волонтерському русі задіяні всі – від малечі до людей поважного віку. Запам’ятався немолодий чоловік, який щороку приносив нам п’ятилітрову ємність, наповнену лущеними горіхами. Певно це дерево росте у його садибі, він передавав свій врожай українським воїнам, така любов і повага відчувалися, а свого імені не назвав. Були люди, які приносили теплі речі, ковдри, інструменти, засоби особистої гігієни, цигарки, передавали кошти, які зібрали разом з сусідами. Багато телефонували і просили приїхати і забрати для військових овочі, консервацію. Є волонтери, які не їздять особисто в зону проведення Операції об’єднаних сил, але, відчуваючи необхідність долучитися до спільної справи, ремонтують машини, плетуть маскувальні сітки та костюми, шиють білизну. Це справді зворушує. Ми не маємо змоги назвати всіх, але хочеться висловити цим людям величезну вдячність.

– Стосовно безіменних волонтерів зрозуміло, адже не всі хочуть афішувати свої добрі справи, і все ж заради того, щоб робити самі ці добрі справи систематично і цілеспрямовано, певно, варто об’єднуватися?

– Ще у 2015 році при виконавчому комітеті як дорадчий орган була створена волонтерська рада, у складі якої 47 членів, її очолює Андрій Жеба. Нині рада збирається не так часто, бо всі знають свою справу, але завдяки цьому за кошти міського бюджету купують дизельне пальне для поїздок у зону ООС.

Також хотілося б сказати, що у нас є багато волонтерів, які допомагають хворим діткам, організовують благодійні заходи зі збору коштів на їх лікування. Є люди, які вже багато років займаються проблемою безпритульних тварин. Це ж не менш важливо та актуально сьогодні.

Напередодні Міжнародного дня волонтера хочеться висловити величезну подяку всім волонтерам: і знаним, для кого ця справа стала невід’ємною частиною життя, і тим, чия допомога, в силу матеріальних та фінансових причин, була не частою, але щирою. Зі святом вас, добрі люди з небайдужими серцями! А ще напередодні Дня Збройних сил України хочеться подякувати нашим воїнам, які боронять Україну від ворога.

Бесідувала Наталія МОЖАЙКІНА, «ТС»

Усі, хто хоче щось передати нашим воїнам, але не знають, як це зробити, можуть звернутися до відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю за телефонним номером 6-07-44. Тут нададуть інформацію про те, хто з волонтерів найближчим часом їхатиме в зону ООС і до яких підрозділів, а також їх контакти.

Share Button