Ціни на долар, продбезпека та соцвиплати: що зміниться в країні під час воєнного стану

ЖИВІТЬ ЗВИЧАЙНИМ ЖИТТЯМ! Один лише натяк на можливість введення воєнного стану в Україні змусив вартість американської валюти змінюватись по кілька разів на день. Так, 26-27 листопада в обмінниках ціни коливались у межах 1,5 грн. Вартість валюти як стрімко зростала, так і стрімко падала.

Слід наголосити, що на 28 листопада 2018 року офіційний курс гривні встановлено на рівні 28,10 грн/дол. У Борисполі ж станом на 28 листопада купити долари можна було за 29 грн, а продати за 28.20. Хоча раніше голова НБУ Яків Смолій пообіцяв не допускати різких стрибків долара через воєнний стан.

Експерти наразі у своїх прогнозах стримані і «краху економіки» не прогнозують.

«Поки що немає таких чинників і складових, які б вказували на те, що відбудеться крах економіки чи крах гривні. Будуть, звичайно, певні ускладнення на зовнішніх ринках», – зауважив директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин.

У свою чергу, голова Ради з питань експорту продовольства (UFEB) Богдан Шаповал  наголошує, що воєнний стан не вплине на продовольчу безпеку країни і не відіб’ється на вартості продуктів харчування.

Урядовці також наголошують, що воєнний стан не вплине на виплати пенсій, зарплат і допомоги.

Держава виплачуватиме без обмежень пенсії, заробітні плати, соціальні допомоги у разі застосування воєнного стану, наголосив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко і додав, що уряд не допустить жодних збоїв в системі соціальних виплат нашим громадянам.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button