Воєнний стан: що треба знати кожному?

З 26 листопада в 10 областях України запроваджено режим воєнного стану терміном на 30 днів. У переліку Одеська, Миколаївська, Херсонська, Запорізька, Луганська, Донецька, Сумська, Харківська, Чернігівська, Вінницька області. Президент включив до Указу лише кілька заходів із 24, передбачених у законі. Більшість стосуються Збройних сил, Нацгвардії, СБУ та МВС. Зокрема, підсилюються заходи з кібербезпеки, інформаційної безпеки, контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режимів. У режим готовності приводиться протиповітряна оборона. Проводитимуться навчальні збори з резервістами оперативного резерву. Прикордонслужба посилить охорону державного кордону та адмінмежі з Кримом.

Під час дії воєнного стану НЕ ПЛАНУЄТЬСЯ конфіскація авто, іншої власності, примусової трудової повинності, поселення військових у квартирах українців. Розширення списку обмежень може бути ВИКЛЮЧНО за умов наступу Росії. Президент підкреслив: його принципова позиція зробити ВС мінімально помітним для цивільного населення. Петро Порошенко також заявив, що підстави для запровадження ВС більш ніж серйозні – загроза захоплення Маріуполя та Бердянська і повномасштабний наступ Росії. На відміну від 2014-2015 рр. (тоді введення особливого режиму було неможливим) стан економіки не дозволяв заблокувати інвестиції і угоду з МВФ. Під загрозою зриву опинилися б і угода про асоціацію з ЄС, і безвіз, і зона вільної торгівлі з ЄС.

За матеріалами офіційного інтернет-представництва президента України

ДО ТЕМИ

Міжнародний аеропорт «Бориспіль»: воєнний стан не вплине на мобільність населення

Рішення Верховної Ради про воєнний стан не вплине на мобільність населення. Про це повідомили у прес-службі Міжнародного аеропорту «Бориспіль».

«Щодо подальшого правового режиму перетину повітряного кордону в аеропорту ми будемо орієнтуватися на рішення позачергового засідання Верховної Ради. Ми переконані, це рішення не вплине на мобільність населення», — повідомляється на сторінці Міжнародного аеропорту.

Окрім того, додається, що аеропорт працює в штатному режимі.

Нагадаємо, у Міністерстві інфраструктури перебувають у стані підвищеної готовності виконати всі рішення Ради національної безпеки та оборони й уряду щодо обмеження руху транспорту або переорієнтації напрямків у разі, якщо вони будуть схвалені.

Інф. «ТС»

 

Share Button