Рецептурні форми ліків – за електронними рецептами

Ще в 2012 році у нашій державі стартувала програма з лікування хронічно хворих людей. Як наголосила директор КП «Аптека № 24» Олена Хомич, це був пілотний проект. Підприємство взяло активну участь у ньому. Нещодавно Національна служба здоров’я України провела форум у м. Києві, і О. Хомич розповіла, які зміни очікують на нас у 2019 році:

– Національна служба здоров’я укладатиме договори з аптеками, і всі працюватимуть в єдиній програмі. Людина приходить на прийом до лікаря, з яким вона підписала декларацію, і лікар виписує електронний рецепт. Електронні рецепти діятимуть з 18 березня 2019 року, тобто відбуватиметься поступова заміна паперових рецептів електронними. Перелік доступних лікарських засобів буде розширено, у 2019 році планують додати до нього такі ліки, як знеболювальні для онкохворих, антибіотики широкого спектру дії та медпрепарати для лікування такого тяжкого захворювання, як обструктивний бронхіт.

На майбутнє уряд планує, що всі рецептурні форми ліків відпускати тільки за електронними рецептами. Тобто ви приходите до лікаря, лікар виписує вам електронний рецепт, і на ваш телефон приходить СМС з кодом цього рецепта. За цим кодом у будь-якій аптеці, що бере участь у програмі «Доступні ліки», ви зможете отримати відповідні лікарські засоби. До кінця 2019 року очікується, що паперових рецептів уже не буде.

Також, як повідомила О. Хомич, уряд планує припинити безкоштовне відпускання ліків, усі вони підлягатимуть частковому відшкодуванню пацієнтом.

Як наголосила директор КП «Аптека № 24», для них немає значення, де виписаний рецепт, – в райронній чи міській лікарні, ліки відпускаються за їх наявності.

Інф. «ТС»

Share Button