ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ НА ТЕМУ ПРАВОПОРЯДКУ: МИ З ВАМИ — НЕВІД’ЄМНА СКЛАДОВА У РОБОТІ ПОЛІЦІЇ

В актовій залі міської ради обговорювали питання забезпечення законності, охорони прав, свобод і законних інтересів громадян, стану правопорядку та злочинності в Борисполі.

Керівник відділу поліції Олександр Шляховський розповів, що  «сьогодні ми можемо спостерігати докорінні зміни, які відбуваються у відносинах між населенням і поліцією». Запевнив, що за цей рік немає жодного нерозкритого вбивства чи розбійного нападу. Щодо скоєння злочинів, то найбільше – за фактом крадіжки, але їх кількість зменшилася завдяки посиленню профілактичних та превентивних заходів.

На думку О. Шляховського, громада має бути невід’ємною складовою в організації роботи поліції, адже далеко не кожен звертається на лінію «102».

Очільник відділу поліції наголосив, що кожен громадянин завжди може розраховувати на допомогу поліції, а в разі потреби щосереди прийти на особистий прийом.

Серед запитань, які найбільше цікавили присутніх у залі громадян, – розкриття чи не розкриття крадіжок, доля безпритульних тварин та ін.

Командир батальйону патрульної поліції в м. Бориспіль Віталій Горкун поінформував, чому патрульні не мають змоги нести службу біля кожного будинку, в парку чи біля світлофорів. «У середньому за добу батальйон отримує 48 повідомлень. Часу на опрацювання – близько 38 хвилин. А тепер порахуйте. З 12 необхідних екіпажів маємо лише 3. Полісмени – це ж не якісь спецлюди: ще вчора вони, як і ви, були цивільними». За його словами, всі виклики, що надходять на лінію обласного управління, через нестачу патрульних діляться на пріоритетні та навпаки. Таким чином, обираючи між безхатьком, який спить у під’їзді, чи розбійним нападом, правоохоронці оберуть друге. На перший виклик відреагують у будь-якому разі, але доведеться зачекати. Водночас В. Горкун розповів про таку проблему, як затори. Тоді за принципом «усі варіанти хороші», водії порушують правила. Як висновок – нові виклики, і поліція не може дістатися на те чи інше місце події.

Представник ГФ «Сектор Безпеки» Богдан Меташоп порушив питання розпивання спиртних напоїв у громадських місцях. Таку проблему, як продаж спиртного у невстановлений час, подолати вдалося, от лише місцеві жителі продовжують показувати приклад малим сусідам, у підсвідомості яких такий відпочинок на лавці біля під’їзду – ідеальний.

Заступник міського голови Микола Корнійчук подякував виступаючим, наголошуючи, що справді правоохоронцям працювати нелегко. Тому бориспільці мають їх зрозуміти і у тісній співпраці йти назустріч тим, хто присвятив життя служінню народу та суспільству.

Тетяна ПІДГУРСЬКА, «ТС»

Share Button