«Літній» «компот» та добрі справи: як проходив 11 фестиваль сучасної музики

11-12 червня у рамках 11 фестивалю «Музичний компот» відбувся концерт The Velvet Sun, а також свято «Бограчу та Узвару», де у форматі «НакатИм» приготували безліч смачних страв української та ліванської кухні. Організатором був незмінний Борис Шапіро, а також його родина та друзі. У суботу, окрім гарної музики, він разом із Анастасією Гаспарян запросив на благодійний аукціон.

«Це свято «НакатИм», смачної музики та добрих справ, ми назвали «Від бограчу до Узвару». Бограч – українська закарпатська страва, узвар –традиційний напій, з яким може конкурувати хіба що домашній компот. До слова, наш фестиваль теж називається «Музичний компот». Звісно, виступала група «Узвар», а потім бориспільська рок-група «Lovko Band»», – поділився враженнями від вечора Борис Шапіро.

На благодійний аукціон виставили багато цікавих лотів. Правила прості: хто більше платить, той забирає собі лот. Борис Шапіро зібрав «лоти доброго господаря» – лампочку, голку для насосу, карабін, супер-клей, ті дрібнички, які завжди потрібні у господарстві. А команда очільника міста виставила сертифікат «Кава з міським головою», який за 1400 гривень придбала Анна Юсипенко для 13-річної доньки Катерини, адже дівчинка вже давно хотіла поспілкуватися з новим міським головою. Сам Володимир Борисенко придбав для колекції свого тата дзвіночок за 500 гривень. Одним із найдорожчих лотів стала футболка за 1500 гривень від командира батальйону патрульної поліції Артура Шкроба з універсальним малюнком тонкої синьої лінії, що означає боротьбу між добром і злом.

Меценатами фестивалю традиційно виступили  «Три ведмеді» та «Моноліт-нет».

«Від бограчу до Узвару»: слово тим, хто «готував», «подавав» і сам «куштував»

Борис Шапіро, незмінний організатор фестивалю:

– Є ті, хто так само, як і я, відчувають цю потребу. Чому б нам разом не зібратися у приємному колі, з гарною музикою і не робити добрі справи? Є натхнення, потреба ділитися тим, що маєш, а також почуття єдиної спільноти, адже тут багато людей, які відвідують цей фестиваль від самого початку.

Ксенія Паук, директорка КНП «Бориспільський стоматологічний центр», активна жителька громади:

– Це вже 11 фестиваль, щороку ми комусь допомагаємо, і постійно беру в них участь, адже я – лікар, тому добрі справи, тим паче допомога дітям, завжди в пріоритеті. Цього року підготовка до свята тривала три тижні, менше, ніж зазвичай. Зібралися люди, які люблять музику і в кого є бажання робити добрі справи.

Анастасія Гаспарян, депутат міської ради, активна учасниця всіх фестивалів:

– Коли дізнаєшся, що в когось трапилася біда, відразу відчуваєш потребу допомогти, не просто «скинути» на карту, а зробити той максимум, який можеш. Вважаю, що разом, виклавшись на всі 100%, зробили все, аби завтра не прокинутися з думкою «можна було б краще».Загальна сума, яку вдалося зібрати того вечора, – 18700 гривень.

Марина ГРИЦЮК, «ТС»

Share Button