«Небесний координатор»: під Борисполем знімають фільм про волонтера-розвідника «Чубаку»

Під Борисполем знімають документальний фільм про видатного волонтера-розвідника Володимира Кочеткова-Сукача, а точніше – епізоди до стрічки «Небесний координатор». Під час одного з них події відбуваються на блок-посту, над яким майорять прапори бойовиків. Один із них – трофейний, наголошує режисер Євген Ярило.

Більше про «Чубаку» та зйомки картини він розповів журналістам «ТС».

«Це буде стрічка про видатну людину сучасної російсько-української війни – Володимира Кочеткова-Сукача, позивний «Чубака», який загинув у 2015 році. Він створив підрозділ аеророзвідки, що дало змогу нашій армії стати більш сучасною», – каже режисер.

До зйомок запросили побратимів Володимира, а кошти на картину виділив Український культурний фонд.

«Зараз знімаємо один із епізодів тих подій на блок-посту, коли Володимир зробив вчинок, який його характеризує», – продовжує Є. Ярило.

Загалом стрічка складатиметься з документальних та ігрових моментів.

«Документальні – це спогади побратимів та людей, які його знали, а ігрові – постановка тих подій», – додає режисер.

Хронометраж стрічки – 45-50 хвилин. Побачити «Небесного координатора» можна буде вже зовсім скоро, адже картину планують здавати у серпні.

«Ми вкладаємося у графік, хоч ковід і намагався поламати нам всю історію. Під час роботи над фільмом нам постійно допомагали: коли потрібно було авто – його підігнали хлопці з «Правого сектора», коли знадобилися гільзи та інша військова атрибутика – відгукнулися на стрільбищі у Броварах. Знаєте, у всьому цьому відчувається рука самого Володі, який десь зверху керує цим фільмом, його підтримка», – додає Євген.

Режисер має надію, що з часом в Україні зніматимуть більше фільмів про полеглих українських героїв і з’явиться новий кінопантеон.

«Павліки Морозови у головах мають відживати, нам потрібно плекати своїх героїв, щоб було з кого брати приклад», – резюмував чоловік.

Зі сторінки проєкту «Небесний координатор» у Facebook:

Володимир Кочетков-Сукач був великою людиною – з великим серцем і просто великим.

В АТО його називали «очима», через густу бороду дали позивний «Чубака», та він носив шеврон з написом «Dron» і не звертав уваги на військові звання.

З перших днів російської агресії Володимир, який ніколи до цього не служив в армії, перебував на передовій.

Разом з однодумцями він створив волонтерську групу «аеророзвідка», яка за допомогою дронів проводила складні розвідувальні операції для наших розвідників і артилеристів.

Завдяки створеній ним «Аеророзвідці» в дні запеклих боїв за ДАП у наших військових щодня з’являлися важливі дані про переміщення сил супротивника. За знімками з дронів Кочеткова бійці АТО виходили з оточення в районі Донецького аеропорту.

«Чубака» загинув 15 березня 2015 року, підірвавшись на розтяжці недалеко від Красногоровки Донецької області. У той день він повинен був встановити на передовій спеціальні пристрої для дистанційної розвідки.

Документальний фільм «Небесний координатор» відтворює момент заснування «Аерозвідки» України.

В фільмі ви зможете побачити справжнє людське обличчя війни і зрозуміти тих, хто опинився віч-на-віч із цим найлютішим винаходом людства.

Бачила, як знімають фільм, Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button