На ЗНО не пустять без ID

ПОДБАЙ ЗАЗДАЛЕГІДЬ. Школярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутися для оформлення ID-картки — Державна міграційна служба доручила своїм територіальним органам сприяти школярам в оформленні документів.

Нині паспорт вперше оформлюють після досягнення 14-річного віку. Для таких громадян ця адмінпослуга безкоштовна, повідомляє управління комунікацій та електронних сервісів ДМС.

Для отримання ID-картки потрібно не пізніш ніж через місяць після досягнення учнем 14 років звернутися до територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання, центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів.

Для школярів своєчасне оформлення паспорта необхідне, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії: особи, які не мали змоги отримати паспорт через проживання на окупованій території та лінії зіткнення, — свідоцтво про народження; іноземці та особи без громадянства — копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу; особи, які звернулися по захист в Україні, — копію довідки про це; особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають змоги його відновити, — довідку із закладу освіти з фотокарткою.

Усі інші громадяни подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей документ учасники ЗНО пред’являють для допуску до пункту тестування.

Це питання актуальне й для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9 класу.

Подаючи заяву на вступ, слід пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і подати його копію. Один з таких документів — паспорт громадянина України. Свідоцтво про народження не посвідчує особу. Вступати за ним зможуть лише учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.

Share Button