У Міжнародному центрі Нацгвардії: інструктори НАТО провели тренінг з протидії саморобним вибуховим пристроям

З 31 травня по 4 червня у Міжнародному міжвідомчому багатопрофільному центрі підготовки підрозділів НГУ, що в с. Старе на Київщині, за підтримки Агенції НАТО з підтримки і постачання (NSPA) проведено тренінг «Дії на місці події після застосування саморобного вибухового пристрою». Навчання відбувалися у рамках Трастового фонду НАТО зі знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям.

Наразі існує гостра необхідність у протидії саморобним вибуховим пристроям, особливо на сході України, під час проведення Операції об’єднаних сил. Подібний тренінг вже було організовано для представників Національної поліції, а наразі навчання відбувається у Збройних силах України з урахуванням специфіки притаманних їм функцій. Тренінг проводили інструктори НАТО з Великої Британії, які мають великий досвід у цій сфері.

Під час теоретичних занять гвардійцям у деталях описали, як поводитися на місці події після застосування саморобних вибухових пристроїв та як виявити, яка речовина, який замикач був використаний і як за допомогою цього можна визначити, коли він був встановлений та як ним керували. Також учасники тренінгу практично спробували зібрати свої замикачі для вибухівок за допомогою підручних матеріалів.

«Під час курсу ми отримали можливість подивитися на алгоритми дій та навчались працювати за стандартами НАТО. Інструктори, які проводили цей тренінг працювали безпосередньо у зоні вогневого контакту. Вони повернулись живими, зберегли свій особовий склад і виконали своє завдання. Для нас їх досвід є безцінним, –поділився враженнями заступник командира інженерно-саперної роти ОЗСП «Азов» з позивним Стохід. – Особливо важливим був протокол «оцінювання загроз», оскільки він дозволяє в піхотному бою під час виконання інженерно-саперних завдань швидко приймати складні рішення».

Крім теоретичних, проводилися також і практичні заняття на загальновійськовому полігоні Міжнародного центру, де гвардійські сапери на практиці відпрацювали алгоритми дій після застосування саморобних вибухових пристроїв.

Відділення інформації та комунікації Міжнародного центру НГУ

Share Button