Дивись українське: розпочався Національний тур «Кіно просто неба» від Благодійного фонду «МХП – Громаді»

5 червня стартував Національний тур «Кіно просто неба» від Благодійного фонду «МХП – Громаді». Протягом червня-вересня цього року кінопокази відбудуться в малих містах, селищах і селах України. Мета проєкту ─ показати сучасне українське кіно громадам, яких не мають кінотеатрів і в звичних умовах не можуть переглядати фільми на великому екрані та з якісним звуком.

Першими відвідати кінематографічне свято мали змогу жителі с. Мирне Бориспільського району Київської області, де працює Старинська птахофабрика Групи МХП, і місто Кагарлик Обухівського району Київської області, де має свої потужності підприємство «МХП-Агрофорт». До кінопоказів також долучилися ті, хто живе поблизу, ─ люди із сусідніх сіл та містечок.

Так, 5 червня у с. Мирне на сільському стадіоні зібралося понад 1200 глядачів, щоб подивитися короткометражки, стрічку «Пекельна Хоругва, або Різдво Козацьке», засновану на казці Сашка Лірника, та фільм «Мої думки тихі», лауреата Міжнародного кінофестивалю у Санта-Моніці, Національної кінопремії «Золота дзиґа» та інших кінофестивалів.

Гостів та жителів села привітали менеджер із соціальних проєктів БФ «МХП-Громаді»Сергій Стрільчук, директор «Старинської птахофабрики» Сергій Міщенко, та староста сіл Мирне і Малі Єрківці Сергій Яровий. У вітальному слові також відзначили активних жителів Мирного та учнів Мирненської ЗОШ, а саме – Сергія Біду, подружжя Надію та Григорія Горіцьких, Андрія Ашомку, Вікторію Кохановську, Назарія Краснопір, Іванну Божнюк та Дар’ю Білоус.

Захоплення у місцевих жителів викликала несподівана поява на сцені відомого українського актора Ахтема Сеітаблаєва, який повідомив про старт Національного туру і відкрив сезон кінопоказів в українських громадах.

Нагадуємо, зірки українського кінематографа Ахтем Сеітаблаєв, Ірма Вітовська та Богдан Бенюк стали амбасадорами «Кіно просто неба».

6 червня у місті Кагарлику відбувся показ одразу трьох повнометражних стрічок: про пригоди хлопчика та собаки-супергероя у фільмі «Фокстер і Макс», що заснований на реальних подіях фільм «Східняк» та мюзикл про кохання і боротьбу за Вітчизну «Гуцулка Ксеня». Показ відвідало близько 1300 глядачів протягом усіх кіносеансів.

Вже наступними вихідними спеціально розроблений кіномобіль вирушить до Яготина (12.06) та села Пустовійтівка, що в Сумській області, де кінопоказ відбудеться в неділю, 13 червня.

Графік туру червня опублікований на офіційному сайті МХП.

Загалом «Кіно просто неба» охопить 9 областей України, кінопокази відбудуться в 48 населених пунктах, де працюють та допомагають розвитку громад підприємства холдингу МХП. Покриття туру охоплює близько 500 населених пунктів. Тож безкоштовно подивитися сучасне українське кіно матимуть змогу більш ніж пів мільйона людей.

Кінопокази національних фільмів відбудуться на стадіонах, літніх майданчиках та інших відкритих локаціях. Стрічки, які демонструватимуться, обрали самі громади — важливо показати те, що буде цікаво глядачеві: до показу в турі плануються повнометражні фільми останніх років, а також короткометражні фільми проєкту «Дивись українське!».

Національний тур «КІНО ПРОСТО НЕБА» реалізується Благодійним фондом «МХП – Громаді» у партнерстві з Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні ─ дивись українське!» та за підтримки Державного агентства України з питань кіно.

Партнерами Національного туру «Кіно просто неба» є: Райффайзен Банк Аваль, Компанія «Делойт» в Україні, Українська кіноакадемія, UA: Суспільне мовлення, компанія «Вавілон», Еспресо TV.

Інформація щодо проєкту

Про деталі проєкту та покази повідомлятиметься на сайтах організаторів та на їх сторінках у соціальних мережах.

Додаткова інформація

Благодійний фонд «МХП – Громаді» ─ український фонд, створений задля трансформації життя людей в регіонах, зокрема в місцях присутності підприємств агрохолдингу МХП. Фонд був створений у червні 2015 року, станом на 2021 рік його діяльність охоплює близько 700 населених пунктів у 14 областях України. Місія фонду: «Допомагаємо організовуватись людям та громадам для вирішення їх соціальних, економічних та екологічних проблем». Інвестиції фонду у соціальні проєкти в 2020 понад 200 млн грн.

Асоціація «Сприяння розвитку кінематографа в Україні ─ дивись українське!» заснована з метою консолідації кінематографічної спільноти та реалізації нових кінопроєктів. Головним завданням діяльності Асоціації є популяризація українського кіно для українського глядача. Асоціація є організатором та партнером Проєкту «Дивись українське!», кінофестивалів «Відкрита ніч» та «Кінобукет», премії кінокритиків «Кіноколо» та ін.

Share Button