Діти Борисполя дітям Авдіївки, або Як подружилися дві школи-тезки

Бориспільські волонтери на чолі з Віктором Копаном неодноразово виїздили на схід України з допомогою нашим захисникам і місцевому населенню. Та цього разу їх місія була незвичайна, адже везли допомогу від учнів ЗОШ № 6 міста Борисполя учням ЗОШ № 6 міста Авдіївки. Ініціатором гуманітарної акції цього разу виступила ЗОШ № 6.

Директор Бориспільської ЗОШ Віра Мазура зателефонувала Віктору Копану і запитала, коли планують найближчу поїздку на схід: «Діти цікавляться, адже нашим учням небайдуже, як живуть їхні ровесники у багатостраждальній Авдіївці».

«Цього разу ініціатива дітей прискорила наш від’їзд», —  констатував Віктор Миколайович. Чимало школярів долучилося до надання гуманітарної допомоги. Збирали її не лише діти, а й батьки та вчителі. Так, особливу активність у цьому виявили заступник директора з навчально-виховної роботи Валентина Кузьменко та педагог-організатор Світлана Фарина. Приносили хто що міг – солодощі,  фрукти, канцелярське приладдя. Окрім того, діти малювали малюнки і писали листи своїм ровесникам з Авдіївки. Адже минулого року вже заочно познайомилися з ними, ті ж таки волонтери побували в школі-тезці, передавши і подарунки, і вітання. Тож бориспільські школярі вирішили продовжити це спілкування. Нині обстріли в Авдіївці трохи вщухли, в усякому разі, житлові квартали вже обстрілюють не так інтенсивно, але місто все одно залишається в зоні ризику і вважається прифронтовим. Тож бориспільські школярі не змогли залишатися осторонь проблем своїх однолітків на сході.

І от нарешті волонтери вирушають у неблизьку дорогу, а школярі ЗОШ № 6 м. Бориспіль просять дорослих передати хлопчикам і дівчаткам з Авдіївки, що всім серцем вболівають за них і бажають їм насамперед миру і спокою. Дорогою волонтери заїздять до 72-ої ОМБР, яка дислокується неподалік від Авдіївки у Зайцево, де служать бориспільці Валентин Гиря, Анатолій Нікачало та Сергій (позивний СМС). Дізнавшись, що волонтери прямують до школярів Авдіївки, воїни передають їм щирі вітання й обіцяють, що зроблять усе можливе, аби не допустити ворога до міста.

Попереду вимальовуються труби коксохімічного заводу, головного підприємства в Авдіївці. І хоча тривали канікули, чимало школярів різного віку прийшли до школи зустріти друзів-волонтерів. А бориспільці прагнули підтримати дітей, знайти для них найтепліші слова. Чимало жителів, які під час інтенсивних обстрілів виїхали з міста, нині повертаються, тож і малечі побільшало. Зі словами щирих вітань і вдячності до гостей з Борисполя і всіх небайдужих людей, які долучилися до збору допомоги, звернулася директор школи № 6 Вікторія Шляхова. Поспілкувалися і з школярами та їх батьками. Було помітно, що діти до приїзду волонтерів готувалися, навіть передали своїм ровесникам з Борисполя стенд з краєвидами рідного міста. Голова військово-цивільної адміністрації Павло Малихін, який підтримує школи Авдіївки і дбає про військово-патріотичне виховання школярів, також радо зустрічав бориспільських волонтерів.

Дізнавшись, що волонтери планують заїхати з гуманітарною допомогою до своїх друзів – 4-ої роти «Січ» полку «Київ», школярі передавали і їм щирі вітання з побажаннями якнайшвидшої перемоги над ворогом. А ще висловили сподівання, що дружні зв’язки між школами Авдіївки і Борисполя триватимуть і надалі.

Звичайно, такі поїздки були б неможливими без постійної моральної та матеріальної підтримки міської та районної влади, підприємців Бориспільщини, серед яких Володимир Шалімов, Ігор Шалімов, Володимир та Олександра Мельники, Віктор Калина, Володимир Калін, Анна Антонова, Анжела Наумова, Громадське формування «Сектор безпеки» (голова Рустам Хамракулов) та ін.

Наталія Можайкіна, «ТС»

Share Button