Юлія Семенова про секрет сильної Бориспільщини, створення КП для розвитку туризму та фракцію «ЄС» у райраді

Команда «ЄС» у райраді – це команда борців за справедливість, наголошує голова фракції Юлія Семенова. В їх полі зору боротьба з коронавірусом, часто непопулярна «соціалка» та екологія. Водночас Юлія Семенова багато уваги приділяє роботі для розвитку підприємництва, адже «бізнес – це гроші громад».

І хоча повноважень у районної ради небагато, але роботи у депутатів вистачає – округи досить великі й проблем у період становлення громад вдосталь. Округ Юлії Семенової – Бориспільська ОТГ. Тож наразі вона налагоджує співпрацю із старостами та міським головою. І порозуміння є, каже жінка.

Більше про роботу фракції «ЄС» у Бориспільській районній раді, секрет розбудови сильного району та розвиток внутрішнього туризму Юлія Семенова розповіла «ТС».

– Якщо у міській раді запевняють, що у них опозиції немає, то в районній опозиція доволі активна. Один з її рушіїв – фракція «ЄС».

– Так, ми дійсно в опозиції. Наша позиція – відстоювати інтереси громади, важливі для людей питання. Маємо багато сил і натхнення, але поки у меншості.

Які ще сили у райраді підтримують та розділяють вашу позицію?

– Це партія «Свобода», а також Радикальна партія Ляшка. Можливо, є наші однодумці і в інших партіях, але вони не завжди можуть нас підтримати через партійну дисципліну.

Практично з перших сесій саме «ЄС» активно порушує тему боротьби з коронавірусом. Які ще питання ваша фракція тримає в полі зору?

– Боротьба з коронавірусом – це питання номер один. Також відстоюємо питання щодо субсидій, боремося за екологію. До слова, саме завдяки нам у Борисполі біля злітної смуги почали прибирати сміття. І зараз я тримаю це питання під контролем – час від часу навідуюся туди і перевіряю.

Розкажіть про фракцію «ЄС». Хто у вашій команді?

– У фракції вісім депутатів – є журналісти, політологи, соціологи, медійники. Тобто всі – борці за справедливість. Разом ми – одна потужна команда. Працюємо активно, спілкуємося з виборцями, їздимо на округи, відвідуємо сесії, виступаємо зі зверненнями, працюємо з місцевими депутатами.

Із головою райради та його командою вдалося налагодити співпрацю?

– Скажу, що двері голови райради Антона Мотрича дійсно завжди відкриті, завжди можна зайти й отримати певні відповіді, але є певні «але».

Тобто співпраця є, але до конструктиву ще треба йти?

– Так.

За яких умов ви бачите співпрацю?

– Коли формували більшість, нас ніхто не кликав ні на зустрічі, ні на перемовини. Що ж – політика є політика. Але, попри всі ці моменти, «ЄС» підтримує бюджетні питання. Звісно, ми їх прискіпливо вивчаємо, але якщо це на благо людей – не стаємо в опозицію, а голосуємо.

Розкажіть трохи про роботу фракцій та комісій.

– Процедура у нас стандартна. Спочатку всі питання обговорюються на комісіях, а потім – на фракціях. Комісії у нас досить відкриті – кожен може прийти на їх засідання, послухати і внести свої пропозиції. У нас є досить активні жителі й ми всіх вислуховуємо. Насправді, це круто, коли є настільки багато ідей – маємо змогу обирати і робити більше.

Окрім фракції, ви також очолюєте й…

– Комісію з питань освіти, культури, молоді, фізичної культури, спорту та туризму. Одразу зауважу – працюємо, як одна команда. Ніякої політики – лише робота на розвиток. Зараз концентруємо зусилля над розвитком туризму в нашому районі. У нас є що показати, є куди привезти гостей.

Що це буде, які є задуми?

– На базі райради хочемо створити комунальне підприємство. Працювати це буде так: приїздить турист, ми даємо маршрут і автобус. Ідей вистачає, а щоб їх реалізувати, потрібно створити комунальне підприємство.

Тобто комунальне підприємство займатиметься розробленням маршрутів та прийманням туристів?

– Так. У ці карантинні часи люди скучили за мандрами, і внутрішній туризм – це порятунок. Тому можемо пропонувати тури на вихідні.

Візьмемо хоча б Переяслав. У планах, щоб можна було приїхати туди на день-два, відвідати музеї, а потім відпочити і переночувати. Зараз у Переяславі з цим непросто – немає, де зупинитись, тому й музеї працюють до 17.00.

Також працюємо над тим, аби бюджет поїздки був прийнятним. Загалом, має вийти здорово. Сподіваюся, що громади нас підтримають. Ми вже направили їм запити щодо об’єктів, які можуть бути цікавими для туриста. Тож, шановні, пишіть нам, ми чекаємо.

Які завдання ставите перед собою на каденцію?

– Для мене важливі соціальні питання, а також розвиток підприємництва, адже без цього розвиток громад неможливий. Оскільки мій округ – це Бориспіль, то нещодавно мене включили до ради підприємців Бориспільської ОТГ. Вважаю, нині важливо напрацювати механізми, що допоможуть нашому бізнесу вижити у ці складні карантинні часи.

Багато років між владою міста і району тривало певне протистояння. Чи вдалося нині налагодити співпрацю?

– Так, співпраця є, тим паче, що представники району зараз працюють у місті, вони обізнані. Як буде далі – побачимо.

Що є запорукою розвитку Бориспільського району? Щоб він став потужним?

– Співпраця голів ОТГ, депутатів – без політики та прапорів. Найперше – маємо думати про громаду і не забувати, для чого ми сюди прийшли.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button