Усі регіони України – у «жовтій» карантинній зоні

Станом на 3 червня, згідно з інформацією Міністерства охорони здоров’я (МОЗ), в Україні всі регіони та м. Київ знаходяться на жовтому рівні епідемічної небезпеки. Про це свідчать дані, оприлюднені на сайті МОЗ.

Станом на 3 червня в Україні у всіх областях та в м. Київ встановлений жовтий рівень епідемічної небезпеки. За інформацією МОЗ, в жодному регіоні не перевищено рівень госпіталізацій хворих на коронавірус та показник зайнятості ліжок із киснем.

У Києві, станом на 2 червня, рівень госпіталізацій становить 17,9 при показнику 60 на 100 тис. населення, рівень завантаженості ліжок з киснем – 12,2% при граничному показнику 65%.

Також протягом останніх трьох діб коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 менше встановленого показника у 20% в Києві, Вінницькій, Закарпатській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Луганській, Одеській, Тернопільській, Херсонській та Хмельницькій областях.

Відсоток від епідемічного порогу менш як 50 у Києві, Закарпатській, Полтавській та Хмельницькій областях.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів схвалив постанову про встановлення в Україні адаптивного карантину до 30 червня, встановлено 4 рівні епіднебезпеки та показники їх визначення.

Зелений рівень дозволяє переглянути підходи до протиепідемічних обмежень в сторону пом’якшення. Він встановлюється одночасно на всій території України, якщо: 1) захворюваність на грип та ГРВІ на території не менш як 13 регіонів менше ніж 50% епідемічного порогу; 2) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – менш ніж 5%.

Жовтий рівень діє як базовий на рівні всієї країни. Встановлюється на рівні регіонів.

Помаранчевий – попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів. Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник: захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг; завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – понад 65%; кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – менше, ніж 300; кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тис. населення – понад 60; коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більш як 20%; зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше, ніж 50%.

Червоний рівень встановлюється на рівні регіонів, якщо протягом трьох днів перевищено 2 або більше показників.

Червоний рівень епідемічної небезпеки визначається рішенням Державної комісії з питань ТЕБ та НС за ініціативи міністра охорони здоров’я протягом 48 годин. Рішення Державної комісії з питань ТЕБ та НС набирає чинності не раніше ніж через два дні з дати його оприлюднення. Рішення щодо скасування червоного рівня ухвалюється у разі досягнення регіоном усіх показників протягом не менш ніж п’яти днів підряд.

 

Share Button