Український хліб уже не найдешевший в Європі

Ми їмо вже не найдешевший хліб у Європі. В інтернет- гіпермаркеті Литви ви можете придбати найдешевший кілограм білого хліба за 13,1 грн, Польщі – за 17,8 грн та України – за 19,2 грн. В Естонії його можна знайти за 69,5 грн  Про це повідомив у Facebook директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

При цьому, за словами експерта, ймовірно, що хліб у країнах ЄС міг бути випеченим із українського зерна.

«Українські пекарі часто подейкують, що виробляти дешевий соціальний хліб є невигідним. Але приклад сусідніх країн показує, що це може бути вигідним навіть у Європі. На кінець вересня 2018 року середня вартість білого хліба, за даними офіційної статистики, є 16,1 грн за кілограм із борошна першого ґатунку та 20,2 грн із борошна вищого ґатунку. Оскільки інтернет-магазин гіпермаркета AUCHAN в Україні розрахований на столичного покупця, то варто пригадати, що хліб в Києві коштує значно дорожче: з борошна першого сорту – 19,1 грн, а вищого – 32,2 грн», – додав О. Дорошенко.

Чорний хліб, додав експерт, виявився в нашій країні найдешевшим – цінник показав 19,5 грн за кілограм. Далі розмістилася Естонія з 27,9 грн, Польща – із 46,7 грн та Литва – із 52,2 грн.

Експерт наголосив, що до кінця року вартість хліба зросте ще в середньому на 5%., оскільки планується зростання мінімальної заробітної плати.

Інф. «ТС»

Share Button