Скандальний Гаврилюк: чому на пам’ятнику Героям Небесної Сотні хочуть змінити зображення?

Пам’ятник Героям Небесної Сотні у Борисполі збурив українців і викликав хвилю критики, і це за чотири роки після встановлення. Найбільше дісталось «козаку Гаврилюку», якого пізнають на пам’ятнику і називають «зрадником». У соцмережах, де нині активно поширюється зображення, користувачі зауважують, що це «несмак» і знущання над пам’яттю героїв Майдану.

Бориспільці теж долучились до обговорення і пропонують замінити зображення, а кошти на це попросити у міської ради.

Анатолій Федорчук про зображення на пам’ятнику: «Якщо потрібно – будемо змінювати»

У міській раді наголошують, що про галас довкола пам’ятника Героям Небесної Сотні чули, але до них щодо заміни зображення ніхто не звертався.

«Будуть звернення – будемо реагувати. Коли встановлювали цей пам’ятник, оскільки я не є його автором чи проектантом, мені пояснювали, що задум народжувався на Майдані. Гаврилюк там зображений чи ні, складно сказати, але він тоді був символом Майдану, символом революції. Що змінилось за три роки, не знаю… Щодо прапора – є різні коментарі. Хтось вважає, що оголене тіло – символ революції. Скільки  людей – стільки й думок», – вважає міський голова і нагадує, що пам’ятник Героям Небесної Сотні у Борисполі – один із перших в Україні.

«Тоді до мене звернулись майданівці, я їх підтримав палко… Якщо будуть докази, що його треба змінювати, то змінюватимемо», – додав міський голова.

Ярослав Годунок: «Я за те, аби пам’ятник Героям Небесної Сотні перенести у центр міста»

Один із найактивніших учасників Революції Гідності секретар міської ради Ярослав Годунок був одним із ініціаторів встановлення пам’ятника Героям Небесної Сотні. Його дивують нарікання, а ще він вважає, що зображення можна доповнити, а сам монумент – перенести.

«Не хочу нікого образити, але де всі ці люди були, коли пам’ятник встановлювали? Я взагалі за те, аби його перенести в центральну частину міста, у парк, і встановити навпроти пам’ятника героям АТО. Під час перенесення треба подумати, як його змінити, якщо є на те воля велика. Я сприймаю того козака не як Гаврилюка. Скажу більше, яким би не був Гаврилюк, але люди піднялись після того, як «ввшники» (бійці внутрішніх військ – ред.) роздягнули козака у центрі Києва», – наголосив Я. Годунок.

На його думку, варто залишити зображення, яке є, і зробити нове, якщо того хоче громада. А якщо виникне питання про виділення коштів на заміну зображення, секретар ради пообіцяв його підтримати.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button