З початку року в місті та районі з боржників стягнуто 6,3 млн грн аліментів

За останніми даними,  в місті та районі близько дві тисячі осіб мають борги з виплати аліментів. Проте зміни у законодавстві іноді творять дива, і боржники змушені сплачувати кошти власним дітям, аби не залишитись без водійських прав чи можливості виїхати за кордон.

У відповіді на запит «ТС» Бориспільський міськрайонний відділ державної виконавчої служби повідомив, що з початку 2018 року з боржників стягнуто 6,3 млн грн аліментів. До слова, за весь минулий рік сума стягнень становила 3,7 млн грн. Найбільша ж одноразова сума сплаченого боргу за аліментами становить 140 тис. грн.

Більше того, неплатників аліментів ще й штрафували за борги.

«Застосовано штрафні санкції… у відношенні двох мешканців м. Бориспіль на загальну суму 60610 грн», – повідомили виконавці.

А ще боржників з аліментів (йдеться про чотирьох жителів міста та району) направлено на суспільно корисні роботи. Щоправда, станом на 1 листопада троє з них від цих робіт ухиляються.

Також, за даними державних виконавців, близько 350 неплатників аліментів у місті та районі обмежено у праві виїзду за кордон, керування авто та користування зброєю.

ДО ТЕМИ

Мін’юст: з початку року з неплатників аліментів стягнуто понад 3 млрд грн

Станом на жовтень з неплатників аліментів стягнуто 3,2 млрд грн. Як повідомляє прес-служба Міністерства юстиції, про це заявив очільник відомства Павло Петренко.

Для порівняння: за весь минулий рік було стягнуто 2,4 млрд грн..

За словами П. Петренка, однією з дієвих новацій нового законодавства є накладення штрафів на суму боргу з аліментів.

Також завдяки нововведенням виконавцями Мін’юсту складено 24475 протоколів про вчинення боржником адміністративного правопорушення, передбаченого частинами першою, другою і третьою статті 183-1 КУпАП, і судами винесено 1707 постанов про накладення на боржника стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

«У тому випадку, якщо боржник ухилятиметься від суспільно корисних робіт, до нього застосовуватиметься адміністративний арешт, а у разі злісного ухилення від виконання суспільно корисних робіт до боржника буде застосовано кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 2 років», — зауважив П. Петренко.

Оксана ВАКУЛЕНКО, «ТС»

Share Button