Бориспільців уже попередили: проїзд у 317-му і 316-му знову подорожчає

У маршрутках № 317, № 316 та № 317-а з’явились оголошення про підвищення вартості проїзду.

«У зв’язку зі стрімким зростанням вартості палива та паливно-мастильних матеріалів і запасних частин буде збільшено вартість проїзду відповідно до попередньо проведеного розрахунку. Так, станом на сьогодні середня ціна дизельного пального досягла рівня 32,0 грн за 1 літр, це становить майже 19% зростання від вартості у лютому місяці», – йдеться в оголошенні, яке розмістило в автобусах транспортне підприємство «Автосервіс».

Водночас  на підприємстві нагадали, що відповідно до наказу Мінінфраструктури, перевізник може переглядати вартість проїзду, якщо ціна на пальне зростає більш ніж на 10%: «Враховуючи це, наше підприємство змушене найближчим часом підвищити вартість проїзду на автобусних маршрутах».

Схожу заяву зробило й інше підприємство – «АТАСС-Бориспіль».

«Очікується підвищення вартості проїзду на перевезення пасажирів автобусами, які працюють у звичайному режимі руху в приміському та міжміському внутрішньообласному сполученні у межах Київської області», – зазначено у повідомленні.

Скільки доведеться платити тим, хто їздить «на Київ» і не тільки, поки невідомо. Проте експерти наголошують, що ціни можуть зрости на 3 гривні.

На скільки подорожчає проїзд у маршрутках Києва та області

Проїзд у маршрутних таксі в Києві і Київській області до кінця поточного року подорожчає на 1-3 гривні. Про це повідомив директор компанії «Трансгруп» Володимир Назаренко.

«Ціни на проїзд зростатимуть — на кожному маршруті буде свій розрахунок. На приміських маршрутах подорожчання слід очікувати, оскільки зі зростанням ціни на пальне тариф там не підвищувався. А на міських маршрутах ціна проїзду зміниться несуттєво — в межах гривні-двох. Приміські — залежно від відстані, подорожчають від гривні до трьох», — наголосив він.

За словами В. Назаренка, наразі вартість проїзду на деяких маршрутах столиці зрівнялась із тарифом на проїзд у комунальному транспорті — 8 гривень, однак у разі подальшого подорожчання пального ціна й далі зростатиме.

При цьому він додав, що ще в січні 2018 року представники приватних перевізників надавали міській владі розрахунки із обґрунтуванням підвищення плати за проїзд до 10 гривень, однак досі тариф підвищувався поступово.

Столична мерія, за словами В. Назаренка, своєї відповіді щодо підвищення плати за проїзд у маршрутних таксі не надала, однак у такому разі перевізники розцінюють позицію влади як «мовчазну згоду».

Нагадаємо, станом на 11 жовтня в Україні вартість бензину практично досягла європейського рівня, дизель його ще наздоганяє.

Інф. «ТС»

А ТИМ ЧАСОМ…

Вартість проїзду на сільських маршрутах у межах району вже зросла. Так, в автобусах, де перевізником «Автосервіс», що курсують з Любарець до Борисполя, ціна проїзду сьогодні 26 грн (до цього була 21 грн), з Головурова до райцентру  25 грн (була 20 грн). Хоча підприємство «АТАСС-Бориспіль» поки що возить своїх пасажирів до Головурова за 20 грн.

Share Button