Володимир Борисенко про приміщення дитячої поліклініки, призначення  Юрія Адамовського та «стрілянину» у міській раді

Бориспіль продовжує обговорювати резонансний «продаж» приміщення колишньої дитячої поліклініки. Окрім того, серед топ-новин ще призначення Юрія Адамовського керівником «Міських Інвестицій», з яким не погодилися фракції «ЄС» та «Голос», «виділення» 30 гектарів землі на Синіх балках та «стрілянина» у міській раді. Аби розставити всі крапки над «і» та «відмінити зраду», міський голова Володимир Борисенко у середу, 26 травня, вийшов у прямий ефір.

Рішення було поспішним: приміщення дитячої поліклініки передумали продавати?

В. Борисенко запевняє, що питання приміщення колишньої дитячої поліклініки вирішено. Після зустрічі з головою Вороньківської ОТГ Любов’ю Чешко та депутатами міський голова заявив про «невеличку перемогу».

«Ми дійшли до певної згоди і вирішили питання щодо колишньої дитячої поліклініки.

На найближчій сесії (Вороньківської ОТГ) депутатський корпус має проголосувати про виключення з переліку, який підлягає відчуженню, а саме – продажу.

…Любов Іванівна погодилася на всі умови, я мав змогу поспілкуватися з деякими депутатами, представниками різних фракцій. Вони усвідомлюють, що це рішення було поспішним… Тому невеличка перемога, але перемога», – підкреслив Борисенко.

«Факел» і «Міські інвестиції»: Юрій Адамовський отримав вотум довіри на пів року

Питання про відродження дитячого табору «Факел» розділило депутатський корпус. «ЄС» та «Голос» виступили проти. Щоправда, голосували фракції не проти відновлення табору, а проти призначення керівника КП «Міські Інвестиції» Юрія Адамовського, який і має «реанімувати» «Факел».

Своєю чергою, міський голова запевняє, що депутати, як і раніше, єдині у своєму бажанні зробити Бориспіль європейським. Що ж до нового керівника КП, то він має вотум довіри щонайменше на пів року і від нього чекають серйозної роботи і результатів.

«Комунальне підприємство «Міські Інвестиції». Що це таке і з чим його «їдять»? Це КП було створено ще у 2012 році. Наміри цього підприємства були досить благі – залучення інвестицій у наше місто. У 2012-му не було порозуміння між депутатським корпусом, міським головою та виконавчим комітетом. … Зараз інвестиції для міста надважливі. Мною було прийнято рішення реанімувати «Міські Інвестиції» і вже навіть поставлено перше завдання – реанімувати дитячий табір «Факел», – підкреслив Борисенко.

На посаду керівника КП, за словами міського голови, претендували три особи.

«Хочу наголосити, що для призначення керівника КП конкурс не потрібен, двоє зняли свої кандидатури на користь третього, і було прийнято рішення висунути кандидатуру Юрія Адамовського керівником цього підприємства», – додав очільник міста.

Відсутність голосів за призначення Адамовського від «ЄС» та «Голосу» міський голова назвав «позицією», а також нагадав про партійну дисципліну.

«Коли став міським головою, то прийняв для себе рішення «спустити» всі політичні прапори, для мене немає опозиції, ми всі єдині, нас 38 і у нас є завдання – забезпечити якісне життя. Але партійна дисципліна є, і є певні політичні сили, для яких політична дисципліна – понад усе. Я не вважаю це неправильним – рішення, які приймаються на фракціях, мають голосуватись одноголосно і на сесіях. Немає нічого ганебного, що деякі фракції не підтримали, вони висловили свою позицію», – сказав Борисенко.

За його словами, фракції «ЄС» і «Голос» підтримують створення табору «Факел», питання – у персоналіях. Проте судити, наскільки добре підприємство та його директор, зарано, вважає міський голова.

«Ми дали вотум довіри, і за пів року мають бути певні позитивні зміни. Якщо цього не буде – зробимо певні висновки і певні дії. Я cподіваюся, що до цього не дійде. Упевнений, що наміри підприємства та його керівництва благі, та й у гаслах багатьох політичних сил звучало повернення табору «Факел» у місто Бориспіль», – наголосив Борисенко.

Водночас основна проблема із «Факелом» не вирішена – земельна ділянка, на якій розміщується табір, досі перебуває у власності лісгоспу.

«Тому перед КП стоїть великий виклик і їм треба досить гарно попрацювати, щоб виправдати вотум довіри. Висновки робитимемо через пів року, а сьогодні зраду відміняємо», – резюмував міський голова.

Кому виділили 30 га землі на Синіх балках?

Ще одна «зрада», про яку говорив міський голова, стосувалася виділення 30 га землі на Синіх балках. Він одразу ж зауважив, що йдеться не про «приватні руки», а про міське Управління капітального будівництва. Необхідність такого рішення пояснив поширеним явищем «чорного рейдерства» і запевнив – це дасть поштовх до розвитку громади.

«Велику ганьбу і велику зраду розвели щодо цього наші активісти і популісти. Це питання було ініційовано мною. Понад 10 років на цьому місці намагаються зробити якісь спекуляції. Постійно намагаються виділити ці ділянки під індивідуальне житлове будівництво, під садівництво. На сьогодні цільове призначення земельної ділянки – це багатоквартирна житлова забудова та інші громадські будівлі. Це означає, що на цій ділянці має бути цілий мікрорайон. Я вдячний минулій каденції, яка змогла вистояти і не надати жодної ділянки за іншим цільовим призначенням.

Окрім того, вони зробили ще дві добрі справи – виділили на території Синіх балок земельні ділянки під будівництво школи та дитсадка», – наголосив Борисенко.

Він також зауважив, що це не вперше депутати передають землю на баланс Управління капітального будівництва.

За словами Борисенка, «аналогічне рішення по Ватутіна – ми передали приміщення і земділянку колишньої друкарні на баланс УКБ, оскільки вони є замовниками будівництва у нашому місті. І ця земельна ділянка планується під забудову соціального житла».

При цьому міський голова додав, що земельна ділянка на Синіх балках також планується під будівництво соціального житла: «Буде проведено інвестиційний конкурс, буде сформовано ділянку, буде розроблено детальний план територій, будуть розроблені правила інвестиційного конкурсу, щоб у ньому могли взяти участь будь-які забудовники. Щоб у місто могли йти інвестиції. Без інвестора місто не розвиватиметься».

Не виключає він і процедуру спільного державного та приватного партнерства. Можливо, це буде повністю державне фінансування або повністю інвестиційне.

Міський голова також пояснив, що земельну ділянку передали УКБ, аби убезпечити її від «чорних рейдерів», які «вкидають» ділянки лісового та водного фонду у кадастрову карту.

«Є велика ймовірність того, що цей ласий шматочок могли просто «вкинути» і заблокувати для нас. Це було єдине виважене рішення, яке підтримали всі депутати, щоб убезпечити ці 30 га землі», –  підкреслив Борисенко.

За його словами, рішення зважене, правильне, яке принесе інвестиції: «Там будуть проведені громадські слухання, відбудеться процедура розроблення детального плану, активісти зможуть долучитись».

«Стрілянина» у міській раді: керівник «благоустрою» написав заяву на звільнення

Не оминув В. Борисенко увагою і чутки про «стрілянину» у міській раді, наголосивши, що вони не відповідають дійсності. До слова, саме через ці чутки написав заяву на звільнення начальник відділу з питань благоустрою Рустам Хамракулов. Міський голова «відставку» не прийняв, але підхід назвав «європейським», такому підходу варто повчитися і деяким керівникам КП нашого міста.

«Він не став виправдовуватись чи спростовувати – прийшов і сказав, якщо такі чутки є, то він готовий покласти заяву, бо не хоче підставляти себе і міського голову, і всю нашу команду… Це сміливий вчинок, я взяв заяву, але не прийняв. Ми звернулися до поліції, це не можна назвати слідчими діями – це було спілкування з правоохоронцями, і всі обставини з’ясовано. Тож на сьогодні інформація спростована офіційно», – пояснив міський голова.

При цьому очільник міста додав, що у тих, хто хоче дестабілізувати ситуацію, нічого не вийде.

«Ми вирішили працювати на благо громади, ми можемо сперечатися і сваритися, можемо дуже довго пояснювати якісь питання, але на сесії ми єдині і мета у нас одна – європейський Бориспіль», – додав Борисенко.

Підготувала Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button