БОРИСПІЛЬСЬКІ ДЕПУТАТИ ВЗЯЛИСЬ ЗА ПИТАННЯ ІЗ «ДОВГОГО ЯЩИКА»

У вівторок, 25 травня, в Борисполі відбулися відразу три офіційні події. Перша – пленарне засідання Бориспільської міської ради VIІI скликання. Друга – урочисте відкриття пам’ятника Князю Борису на Європейській площі міста. Третя – особистий прийом народного депутата України Сергія Буніна, який він провів у приміщенні Бориспільської райдержадміністрації. Про прийом поінформували на офіційному сайті РДА. Хоч пан Бунін і був у Борисполі, однак на сесію він не завітав, не був присутній і на відкритті. На жаль.

Але повернімося до десятої сесії Бориспільської міської ради. Присутні були 36 народних обранців. Початок дещо затягнувся, оскільки у фракції політичної партії «Слуга народу» тривали останні погодження перед розглядом проєктів рішень. А загалом сесія минула швидко, всі винесені на розгляд питання, навіть додаткові, депутати підтримали. Лише кілька питань, переважно земельні, відправили на довивчення.

Зміни до бюджету

Додатково виділено 4,2 мільйони гривень на дитячий садок «Казка», що по вулиці В. Момота. Кошти спрямують на закупівлю обладнання. Ще 3,7 мільйона гривень виділили на капітальний ремонт приміщення по вулиці Героїв Небесної Сотні, 8 (будівля, де донедавна знаходився районний відділ освіти). Сюди влада міста планує переселити Бориспільський міськрайонний суд у повному складі. А кабінети, які зараз займають судді в приміщенні міськради, розподілити між працівниками виконавчого комітету.

– По центру спорту йде виділення незначних сум коштів на облаштування спортивних майданчиків для проведення олімпійського Дня спорту. На проведення Чемпіонату з футболу між командами територіальної громади виділено 250 тисяч гривень. Ще 1,7 мільйона гривень передбачено для вирішення питання з безперебійним електропостачанням лікарні. Усі інші видатки стосуються перерозподілу депутатських коштів. Фактично, це внутрішній перерозподіл, — наголосила заступник міського голови Тамара Матяш.

Ставки та пільги зі сплати місцевих податків і зборів не змінили

Розглянули на сесії питання ставок і пільг зі сплати місцевих податків та зборів з 2022 року. Депутати вирішили залишити їх на рівні 2021 року, хоча й планували підняти ставки по землі. Втім, дали підприємцям час на зміцніння, адже COVID-19 вдарив по всіх. Як встановлюватимуть ставки на 2023 рік, покаже час.

Мамограф передали ББЛІЛ

Депутати зменшили статутний капітал КНП «Бориспільський міський центр первинної медико-санітарної допомоги». Народні обранці забрали в первинки мамограф та передали його в користування КНП «Бориспільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування». Окрім того, приміщення, де зараз знаходиться Центр жіночого здоров’я (вул. Чехова, 5) тимчасово – на 2 роки – віддають під жіночу консультацію, оскільки нинішнє приміщення не пристосоване для оглядів вагітних.

Затвердили Правила утримання та поводження з тваринами

Одне з питань, що кілька разів виносили на сесію, стосувалося правил утримання та поводження з тваринами на території громади. Нарешті за нього проголосували. Там розписано: як потрібно поводитися з тваринами; як і де вигулювати; про безпеку для тварин і оточуючих; про майнову, адміністративну та кримінальну відповідальність власників тварин; про те, що коли ви завели собаку чи кота, потрібно про це повідомити найближчу ветеринарну установу. В правилах враховано вимоги до поводження з домашніми, безпритульними, дикими та свійськими тваринами. Із правилами можна буде ознайомитися на сайті Бориспільської міської ради (https://borispol-rada.gov.ua), тільки-но їх там розмістять.

До слова, в міській раді розглядають можливість обладнання кількох майданчиків для вигулювання собак у Борисполі. Про це розповів заступник міського голови Віталій Горкун. Майданчики буде огороджено, встановлено спеціальні конструкції для тренувань, тут тварини зможуть задовольняти свої природні потреби. Підтримувати чистоту й порядок будуть як власники собак, так і комунальні служби.

На пленарному засіданні вирішено низку питань, до яких не доходила справа роками. Для прикладу, визначили, хто є балансоутримувачем тих або інших об’єктів: пам’ятників, дитячих та спортивних майданчиків, зупинок тощо. Віднині, якщо хтось із читачів помітить, що десь не піклуються про майно громади, можна буде звернутися в старостат або міську раду, а ті, своєю чергою, повідомлять балансоутримувача.

Окрім того, управлінням Бориспільської міської територіальної громади передали всі нежитлові приміщення громадських будинків комунальної власності в оперативне управління. Отже, вони зможуть приймати самостійно рішення, як їх використовувати.

Перелік послуг ЦНАП розширено

Депутати підтримали проєкт, яким затвердили перелік послуг, що надає Центр надання адміністративних послуг. Кількість послуг зі 100 збільшено до 116. І це не межа. Адже міський голова Володимир Борисенко неодноразово наголошував, що хотів би, аби в Борисполі можна було отримувати і посвідчення водія, і різноманітні довідки, що видають через сервісні центри МВС.

Проєкти співфінансування ремонтів можна подавати на місяць пізніше

Питання № 8, яке підтримали депутати, буде цікавим для жителів багатоквартирних будинків і гуртожитків. Воно стосується змін до Програми про співфінансування робіт із капітального ремонту. Якщо раніше люди мали подавати проєкти до 1 червня, нині можуть це зробити до 1 серпня.

Нагадаємо, щоб взяти участь у цій Програмі, мешканці багатоквартирних будинків чи гуртожитків мають звернутися до своєї керуючої компанії (ЖЕКу), через неї замовити проєкт ремонту, після чого йти з проєктом до міськради. Залежно від віку будинку, буде визначено, скільки коштів виділить на ремонт міська рада, а скільки мають вкласти мешканці.

«Міські Інвестиції» взяли новий старт?

Насамкінець засідання залишили кілька питань, пов’язаних із Комунальним підприємством «Міські Інвестиції». Так, затвердили Статут, програму підтримки підприємства, передали в господарське відання табір відпочинку «Факел», а також будівлю по вул. Київський Шлях, 85 («старої пожежки»). Очолив підприємство екс-депутат міської ради Юрій Адамовський. І хоча проєкти рішень, що стосувалися «Міських Інвестицій», було прийнято, не всі народні обранці їх підтримали. Зокрема, фракції політичних партій «Європейська солідарність» та «Голос» або утримались, або проголосували проти. Чому саме так голосували, представники цих фракцій не пояснювали.

Павло МАГДЕНКО

Share Button