ПАМ’ЯТКА НА РОЗІ ВУЛИЦЬ ГОГОЛЯ І ГОНЧАРА СПОНУКАТИМЕ БІЛЬШЕ ЦІКАВИТИСЯ ТВОРЧІСТЮ АВТОРА «СОБОРУ»

З нагоди 100-річчя від дня народження видатного українського письменника, громадського діяча, автора романів «Прапороносці» та «Собор» у Борисполі встановлено пам’ятну дошку Олесю  Гончару.

Ідейний натхненник, активіст Анатолій Теплицький письменника знав не лише за його творами, а й особисто, і вважає, що, враховуючи всі громадянські подвиги О. Гончара як свідомого українця, «це просто диво, що його не кинули до в’язниці».

Згідно з рішенням науково-практичної конференції дошку встановлено на розі вулиць Гоголя та Гончара. Міський голова Анатолій Федорчук подякував А. Теплицькому і, наголошуючи на невпинності часу, зауважив, що ця пам’ятка спонукатиме більше цікавитися як біографією, так і творчістю великого українця.

Серед представників влади, активних жителів міста і небайдужих була і онука О. Гончара Леся. З рук очільника Борисполя вона отримала книгу про нашого земляка Павла Чубинського, а у відповідь подарувала громаді міста твори дідуся.

Запрошена гостя – голова Міжнародного благодійного фонду ім. Ярослава Мудрого Валентина Стрілько-Тютюн наголосила, що в радянській державі закон про українську мову було прийнято не без участі Олеся Терентійовича. Ще 1988 року в одному з інтерв’ю класик української літератури, академік Олесь Гончар сказав: «Будемо не байдужі – ось тоді мова житиме».

Право відкрити інформаційну дошку надали міському голові А. Федорчуку, онуці письменника Л. Гончар та ініціатору зазоду А. Теплицькому. Обряд освячення здійснив отець Віктор Котляр зі Свято-Миколаївського храму.

Інф. «ТС»

Share Button