46 СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ: І «КАРАЛИ», І «МИЛУВАЛИ»

Засідання 46 сесії міської ради було рекордно довгим. Окрім 185 питань порядку денного, депутати «висиділи» ще 40 додаткових. Майже до 20:00 вирішувалась доля земельних питань, продовження договорів оренди, і  «на закуску» – відкликання членів виконкому Людмили Петрик та Бориса Шапіро. Заміна голови постійної комісії з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради Ігоря Левітаса стала найрезонанснішою, а секретар Ярослав Годунок залишився у кріслі, хоча питання про припинення його діяльності як секретаря міської ради пообіцяли винести на голосування вже наступного місяця.

КОЛИ НАБОЛІЛО

«Приємний блок» передбачив привітання з днем народження депутатів Катерину Шабан і Олега Романова. Разом з тим названо імена благодійників, які словом і ділом підтримують РУЗТІ «Наш дім», це в.о. начальника Київської митниці ДФС Іраклій Катамадзе, засновник благодійного фонду «ХЕЛП-БАНК» Антонян Гаруш та його помічник Тарас Карамушка.

А після, як-то кажуть, – «понеслася душа до раю». Депутат Євгеній Боженко обурювався встановленим тарифам на центральне водопостачання та водовідведення і ставив під сумнів діяльність секретаря Ярослава Годунка, який «допустив збір підписів колег один проти одного». Йшлося про відкликання зі складу виконкому Бориса Шапіро – у минулому однопартійця, який має залишити своє місце у 305-ій кімнаті. «За заслуги, нестримне прагнення до влади, що не дає можливості тримати колег у мирі, злагоді і процвітанні» Євгеній Петрович подарував Ярославу Миколайовичу «пам’ятний знак» – золотий унітаз, щоправда, у зменшеному вигляді.

Поки час нестримно «летів у трубу», міський голова закликав усіх бути державними мужами, яких обрав народ.

«Запускаючи руку» у кишеню бюджету, дехто з депутатів пропонував так звані «залишки», отримані шляхом економії на окремих об’єктах нашими комунальними підприємствами, «пустити» на асфальтування своїх округів. Міський голова, цитуючи свого батька, закликав «завжди мати про запас».

НЕМА СПІВПРАЦІ – НЕМА РІШЕНЬ

Що ж до наболілого «Рошену», то «бісквітами поки не пахне», адже про проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок не йдеться. Хоча, якщо згадати все сказане, перша партія крекера мала бути виготовлена вже у жовтні. «Коли буде узгоджено всі кошториси, тоді відбудуться і зміни до пайової участі», – зауважила заступник міського голови Людмила Ковальова. Окрім цього, депутати вимагають об’їзну дорогу, вигідну як для міста, так і фур підприємства.

Та питання, яке затьмарило усі земельні, – припинення договору оренди з «Бориспільміськбудом». Свого часу ТОВ зобов’язалося передати збудовані «Агробудпереробкою-ЛТД» та отримані від нього квартири інвесторам – фізичним особам. Коли ж взялися «за суть та діло» – обіцянки виявилися «цяцянками». Тепер люди буцімто повинні доплатити, а двоповерховий будинок, що по сусідству, – тріщить по швах. На його місці мали звести паркінг, а мешканців відселити у новобудову. Натомість – покоцали те, що є, і «в кущі».

Питання оренди – палка з двома кінцями. Згідно з даними фінансового управління за 9 місяців поточного року сплачено за оренду земельної ділянки під будинком 115 тис. грн, хоча представник компанії «бив себе у груди», наголошуючи, що сума оренди становить 350 тис. грн у місяць, а отже, місто, як підкреслив він, «втратить ласий шматок». До того ж горезвісний «Кінг-Конг» залишається у приватній власності, і передати його далі в оренду – неможливо. Тож мозолитиме очі цей об’єкт без права заселення туди бодай когось. Депутати проголосували проти, хоча єдиним рішенням залишається сісти за стіл переговорів і дійти прийнятного для всіх сторін рішення.

Питання про надання дозволу ПрАТ «Київ-Дніпровське міжгалузеве підприємство промислового залізничного транспорту» на розробку проектів землеустрою узгоджували за зачиненими для преси дверима у 305 кімнаті. І хоча рішення прийняли на користь товариства, дехто висловив сумнів, а міський голова сподівання, що «в черговий раз нас не надурять».

КОГО «КАРАЛИ», КОГО «МИЛУВАЛИ»

З останнього – лист-звернення з внесенням змін до складу членів виконавчого комітету, а саме – виключення Людмили Петрик та Бориса Шапіро.

На захист активістки і мецената виступило багато з присутніх, однак того вимагає процедура: кожна з партій має право рекомендувати до складу виконкому двох своїх представників, за тією ж схемою – відкликати. Депутати висловлювали незадоволення щодо формальності, яка переважає над людським фактором. Ілля Луців зауважив: «Я ж не проти, аби Борис Абрамович був у складі виконавчого комітету міської ради і продовжував надалі вносити позитивні зміни задля розвитку Борисполя. Але політичні погляди як його, так і нашої партії – кардинально різні, тому ми маємо право переобирати».

Єдине, з чим не погодились присутні, так це з винесенням на загал питання, що варто було б вирішити «по-тихому». Таким чином Бориса Шапіро «замінили» на Вадима Косинського, Людмилу Петрик – на Романа Семешко.

Передостаннім вирішували долю Ігоря Левітаса як голови постійної комісії міської ради з питань регламенту та депутатської етики, контролю за виконанням рішень ради, законності, правопорядку, взаємодії із засобами масової інформації. Шляхом таємного голосування «за» проголосувало 18 осіб, «проти» – 3, «утрималося» – 7.

За трибуною Ігор Маркович подякував кожному, хто його підтримував, і зауважив: «Левітас Ігор Маркович офіційно виходить з БПП і вважає, що такої партії немає. Я думаю, що вже наступного тижня буде фракція «Удар». «Вдячний» людям, які це все зробили, що називається політичною розправою за те, що у нашому місті, панове, БПП вирішили побудувати «Фору».

Позитивним рішенням 25 депутатів новим головою комісії обрали Рустама Хамракулова.

Що ж до останнього 225 питання про дострокове припинення повноважень секретаря міської ради Ярослава Годунка, то сам винуватець прокоментував: «Хотів би, щоб ви цивілізовано виконали всі умови закону України і зібрали третину голосів. Дякую за роботу, я пішов».

Анатолій Федорчук запропонував це питання залишити без розгляду «як таке, яке є нікчемним». Після довивчення його розглядатимуть наступної сесії, що запланована на 20 листопада.

Тетяна Підгурська, «ТС»

Share Button