Із землею, але без вулиць та світла: коли бійці АТО зможуть будуватись у Лозівці?

Бійці АТО, які ще у 2015-2016 роках отримали землю в Лозівці, досі не можуть там будуватись, бо немає ні прорізаних вулиць, ні світла, але є болото та незатверджений і досі детальний план території.

Земельні ділянки виділяємо, а кошти на прорізання вулиць – ні

Землю виділили, а вулиці не прорізали. Із такими скаргами, як стверджує депутата Олег Романов, бійці АТО звертаються до нього вже два роки. Проте витратити лише на відсипання вулиць свій «депутатський мільйон» він не може і закликає інших депутатів долучитись до розв’язання проблеми.

«Виділено землю на Каштановій та Мономаха. Бійці АТО живуть на всіх округах, але чомусь усі вважають, що це тільки мій клопіт – прорізати їм вулиці. Давайте усі подумаємо, асфальтувати вже немає часу, а от відсипати – є, щоб люди могли будуватися», – додав Романов.

Окрім того, він нагадав і про вулицю Визволителів, яка загрузла у болоті: «…Минулого року (на вулицю Визволителів – ред.) виділено 200 тис. грн, але підрядники, коли заїхали і побачили там болото, робити нічого не захотіли».

Детальний план території: коли зникне болото і з’явиться озеро?

Ситуація з вулицею Визволителів, за словами керівника реабілітаційного центру «Наш дім» та активістки Надії Литвиненко, нагадує перекидання клубка, оскільки «хлопці, які прийшли у 2017-му, вже пахають земельні ділянки, а ті, хто пішов першим, – не можуть доступитися». За її словами, треба якнайшвидше виділяти кошти і копати там озеро.

Готовність детального плану території підтвердив і головний архітектор міста Ігор Крикливець, але уточнив, що документ поки не затверджено, він проходить відповідні процедури.

Міський голова Анатолій Федорчук пояснив, що детальний план території й досі на папері, оскільки зросла вартість робіт і для його завершення кошти довелося довиділити. Він припустив, що детальний план буде затверджено в листопаді, лише потім на його підставі можна буде виготовити проект і копати озеро.

«Електропостачання так само неможливе без детального плану території», –  додав А. Федорчук.

Поки матеріал готувався до друку, проект детального плану території, обмеженої вулицями Михайла Вербицького, Марії Приймаченко, винесено на засідання виконавчого комітету, де й було погоджено. Тепер же у міській раді чекають, що проектант укладе з ними ще один договір – на розроблення водовідведення з мікрорайону.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button