Наслідки пандемії: «Бориспіль» зазнав збитків півтора мільярда

За результатами 12 місяців 2020 року державне підприємство «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» відзвітувало про 1,482 мільярда гривень чистих збитків. Про це йдеться у листі Мінінфраструктури, повідомляє Марлін.

«Украерорух» за той же період отримав 1,489 млрд грн збитків.

Причинами таких фінансових результатів для аеропорту «Бориспіль» стали:

карантинні обмеження в країні, встановлених з метою запобігання поширення COVID-19;

закриття пунктів пропуску через державний кордон України для здійснення регулярного пасажирського перевезення у березні 2020 року;

майже повне припинення внутрішнього та міжнародного авіасполучення у II кварталі 2020 року.

Натомість, згідно з фінансовим планом аеропорту «Бориспіль» на 2020 рік, держпідприємством розглядався оптимістичний сценарій отримання річного доходу на суму 1,5 млрд грн.

«Мінінфраструктури здійснює управління підприємствами без втручання в оперативну діяльність, дотримуючись чинного законодавства України та стратегій розвитку підприємств», – відповіли в міністерстві на запитання щодо вжитих заходів задля попередження фінансової кризи.

У Мінінфраструктурі стосовно вжитих заходів керівництва додатково зазначили, що протягом 2020 року аеропортом суттєво оптимізовано статті витрат, були знижені експлуатаційні витрати до мінімально можливого рівня, переглянуті витрати на капітальні інвестиції у зв’язку з обмеженням надходжень грошових коштів.

Share Button