У Раді вимагають забрати держнагороди у Повалій, Лорак і Кіркорова

Співавтори проекту постанови про позбавлення держнагород шістьох українських і російських співаків та кінорежисера наполягатимуть на включенні її до порядку денного Верховної Ради 16-19 жовтня. Про це повідомив один із авторів законодавчої ініціативи народний депутат Ігор Луценко. При цьому він розраховує, що потенційний документ матиме достатньо підтримки серед інших народних депутатів як при включенні його до порядку денного сесії, так і при подальших розглядах.

У Верховній Раді 3 жовтня було зареєстровано проект постанови № 9156 «Про внесення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)». Нею передбачається звернення до Ради національної безпеки і оборони України з пропозицією застосувати санкції до Таїсії Повалій, Ані Лорак, Світлани Лободи, Віталія Козловського, Володимира Бортка, Філіпа Кіркорова та Миколи Баскова. Автори законодавчої ініціативи пропонують позбавити діячів культури та шоу-бізнесу державних нагород України.

Так, українських співачок Повалій та Лорак пропонується позбавити звання народних артистів України, а Лободу та Козловського – звання заслужених. Водночас пропонується позбавити звання «народний артист України» російських співаків Кіркорова та Баскова і російського кінорежисера, сценариста та продюсера Бортка.

Серед співавторів проекту постанови № 9156 народні депутати Євген Рибчинський, Володимир Парасюк, Юрій Береза, Тетяна Чорновол та Ігор Луценко.

Джерело: Укрінформ

Share Button