З’явився шанс «відвоювати» і відродити «Факел»

У Борисполя з’явився хоч і примарний, але шанс відродити дитячий оздоровчий табір «Факел». Щоправда, для цього потрібна допомога нардепів, бажання лісгоспу та «політична воля» Головурівської сільської ради.

Про боротьбу за «Факел» і можливість його відродження у коментарі «ТС» розповіла заступник міського голови Людмила Пасенко.

«Ми намагалися вирішити це питання у судовому порядку. В 2017 році (міська влада – ред.) звертались до Вищого господарського суду – нам відмовили. Звернулись ще раз – управління освіти і науки – і знову відмова. Господарський суд Київської області 16 квітня 2018 року у своїй ухвалі посилався на те, що… мораторій Кабміну на відчуження лісових земельних ділянок знято», – наголосила Л. Пасенко.

Тобто ДП «Бориспільський лісгосп» тепер законно може відмовитись від цієї земельної ділянки. Але чи захоче?

«Це дуже непросто. Відповідне рішення приймається на рівні Кабміну, до того ж якщо буде згода «Бориспільського лісгоспу», – зауважила заступник міського голови.

У разі ж отримання згоди від ДП і позовного рішення уряду міській владі доведеться проходити процедуру оформлення земельної ділянки з Головурівською сільською радою.

«Це та сільрада, яка постійно нам відмовляла і яка під нашим майном дозволила оформити землю лісгоспу», – підкреслила Л. Пасенко.

Аби вирішити це питання, представники міської влади звернулись одразу до трьох нардепів – Олега Ляшка, Андрія Білецького та Сергія Міщенка. Але питання з місця поки не зрушило.

Проте на цьому міська влада вирішила не зупинятись і шукати підхід до Кабміну через Київську ОДА. Тому, за словами Л. Пасенко, на останній сесії було ухвалено звернення депутатів міської ради до Київської ОДА зробити подання у Кабмін.

«…Звертаємось до вас з проханням ініціювати прийняття Кабінетом міністрів України відповідного акту щодо передачі управлінню освіти і науки Бориспільської міської ради земельної ділянки, необхідної для обслуговування табору відпочинку «Факел».

Про прийняте рішення просимо повідомити Бориспільську міську раду», – йдеться у зверненні.

Стверджувати, що «Факел» найближчим часом відновить роботу, у міській раді не беруться, але й опускати руки теж не збираються.

«Так, ми заручники ситуації, бо без виділення землі не можемо проводити капітальні ремонти чи вчиняти якісь дії. Проте мораторій знято, а значить – надія є», – наголошує Л. Пасенко.

Нагадаємо, остання «зміна» у «Факелі» була в 1992 році. Через кризу табір закрили. Кілька років, до середини 90-их, він працював як база відпочинку, а потім «згас».

«Земельна» історія з «Факелом» тягнеться з 2005 року, коли Головурівська сільська рада дала дозвіл на виготовлення технічної документації ДП «Бориспільський лісгосп». Згодом цю технічну документацію було затверджено та передано у власність лісгоспу.

Тоня ТУМАНОВА, «ТС»

Share Button